Mecz:  Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków

Miejsce:  Białystok, Stadion Miejski, ul.Słoneczna 1, 1/4 Finału Pucharu Polski
Widzów:  1000     Sędzia:  Szymon Marciniak (Płock)

Jagiellonia Białystok  (2:4)  Wisła Kraków

Jagiellonia Białystok: Słowik - Norambuena, Ukah, Dźwigała, Hanzel (46.Modelski) - Quintana, Bandrowski, Kim, Kupisz (46.Smolarek) - Gajos - Plizga (65.Fidziukiewicz)
Wisła Kraków: Pareiko - Jaliens, Bunoza, Sobolewski, Boguski (66.Stolarski), Małecki, Chrapek (85.Brud), Burliga, Jovanovic, Wilk, Czekaj (46.Sarki)

Kartki żółte:  Ukah, Norambuena - Sobolewski
Piłkarz meczu:  Dani Quintana

W rewanżowym spotkaniu 1/4 Pucharu Polski Jagiellonia uległa Wiśle Kraków 2:4. W pierwszym spotkaniu, po dwóch golach Boguskiego Wisła wygrała w Krakowie 2:0.

W rewanżu w Białymstoku ponownie lepsza okazała się Wisła pewnie wygrywając i tym samym awansowała do półfinału Pucharu Polski.
Początek meczu to dobra gra Jagiellonii, ale sił i umiejętności wystarczyło tylko na 20 pierwszych minut pierwszej połowy. Ładnie piłką grali zarówno Kim jak i Dani czy też Plizga. Na nic to jednak się nie zdało. W 21 minucie meczu jak dzieci została ograna linia obrony przez Małeckiego, który następnie dośrodkował w pole karne a tam jakimś cudem strącił piłkę Burliga i pokonał zaskoczonego Słowika. W 35 minucie gry wynik spotkania podwyższył Boguski, ponownie po bardzo dobrym zagraniu Małeckiego, ale tym razem z prawego skrzydła. Jagiellonia od straty pierwszej bramki wyglądała tak, jakby chciała te zawody już zakończyć i zejść do szatni. Wynik nie zmienił się do końca pierwszej połowy.
W drugiej połowie zniszczenia trwały!
Po rzucie rożnym niepilnowany przez nikogo Sobolewski głową z bliska pokonuje Słowika i podwyższa na 3:0 dla przyjezdnych. Rozmiar porażki po ładnej akcji Plizgi zmniejszył Quintana strzelając bardzo ładnego gola. To był trzeci gol, w trzecim kolejnym meczu tego zawodnika. W 70 minucie meczu ładnym crossowym podaniem popisał się Kim, a Dani pięknym strzałem pokonał Pareikę. Rozmiaru zniszczenia dopełnił Patryk Małecki strzelając czwartą bramkę.
Dwa strzelone gole zaciemniają jednak to co się działo na boisku w przekroju całego meczu oraz tym bardziej dwumeczu. Bojaźliwe ustawienie zespołu wymusiło błędy w obronie i stratę goli, a co za tym idzie uniemożliwiło pomimo dobrej drugiej połowy meczu zdziałanie czegokolwiek.
Grę Jagiellonii w pierwszej połowie można było oglądać jedynie przez pierwsze dwadzieścia minut. Potem to obraz nędzy i rozpaczy. Zero składnych akcji i czekanie na wyrok, jak skazaniec na szubienicy. Jakieś drobne przebłyski, lecz bez żadnego błysku i tym bardziej bez składu. Zero pomyślenia. W obronie cały czas te same szkolne błędy. Niestety, ale poprzednie porażki niczego nie nauczyły, ani trenera ani tym bardziej zespołu.

Pierwszy powinien poczuć się do obowiązku i ogłosić swoją dymisję Tomasz Hajto. Takiej gry swego zespołu nie może tolerować żaden szanujący się trener. Potrzebny jest wstrząs i zmiany. Zmiana trenera i ławka dla kilku zawodników to podstawa. Panowie, hańbicie siebie a tym bardziej klub w którym gracie zawodząc wciąż na całej linii. Pięć spotkań i cztery porażki w fatalnym stylu. Kibice, których jedynie garstka pojawiła się na trybunach jasno pokazali klubowi gdzie mają taką politykę. Może czas o nich zadbać w końcu? Czas na zmiany! Trzynaście bramek straconych w pięciu meczach to jest TRAGEDIA!

Tomasz Hajto: - Nie ma się chyba nad czym rozwodzić. Totalnie i wręcz daliśmy dupy. Nie da się tego inaczej ująć. Nasza pięta Achillesowa, a więc stałe fragmenty gry oraz Patryk Małecki, który rozmontował nam cały mecz. Na początku meczu chcieliśmy złapać Wisłę wysoko pressingiem i udało się to. Stworzyliśmy dwie, może nie stuprocentowe ale sytuacje bramkowe. Niestety jedna strata, jedno dośrodkowanie i tracimy bramkę. Z pewnością to podcina skrzydła. Po przerwie zagraliśmy o swoją twarz i momentami wyglądało to fajnie. Po raz kolejny Dani Quintana potwierdził, że umie grać i strzelać bramki, ale na takich obrotach, w takim tempie oraz z takim zaangażowaniem musimy grać w jedenastu, aby wygrywać mecze. Trzeba wziąć tę porażkę na klatę i przygotować się odpowiednio do piątkowego meczu z Polonią. Gratuluję Wiśle, bo to nie przypadek, że wygrała z nami oba mecze. Została nam liga i musimy się jak najszybciej podnieść, by w piątek zagrać zupełnie inny mecz, ponieważ nie wyobrażam sobie byśmy tak wyglądali w lidze.

Tomasz Kulawik: - Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego meczu oraz wyniku jaki uzyskaliśmy, ponieważ wiadomo, że warunki nie sprzyjały do tego, aby grać radosny futbol, a był to typowy mecz walki. Jagiellonia od początku postawiła trudne warunki i trzeba było wysoko się wspiąć, by ten mecz tak rozegrać.
Już jutro piłkarze Jagiellonii Białystok rozegrają swój rewanżowy mecz w ramach 1/4 finału Pucharu Polski. Zarazem będzie to pierwsze spotkanie Jagiellończyków na własnym stadionie w rundzie wiosennej.

Jak dobrze wszyscy wiedzą, rywalem Jagiellończyków jest Wisła Kraków, z którą nasi piłkarze sobie nie poradzili niespełna dwa tygodnie temu. Mecz zakończył się wynikiem 2:0, a na listę strzelców dwukrotnie wpisywał się Rafał Boguski.

Kogo zabraknie?
W drużynie Jagiellonii zabraknie kontuzjowanego Niki Dzalamidze, powracającego powoli do gry Tomasza Porębskiego oraz Michała Pazdana, który będzie musiał pauzować, ze względu na uzbieranie dwóch żółtych kartek w obecnej edycji Pucharu Polski. Pod znakiem zapytania stoi także występ Tomasza Frankowskiego, którego zabrakło w ostatnich dwóch ligowych spotkaniach Jagi. "Łowca bramek" zmaga się z kontuzją Achillesa i zapewne dopiero jutro dowiemy się, czy nasz kapitan zdoła wystąpić w meczu z Wisłą.
W ekipie Tomasza Kulawika najpewniej zabraknie tych samych kontuzjowanych zawodników, którzy byli nieobecni podczas ostatniego ligowego meczu przeciwko Polonii Warszawa. Tymi zawodnikami są: Michał Szewczyk, Kamil Kosowski, Cwetan Genkow oraz Łukasz Garguła. W jutrzejszym pojedynku na murawie nie obejrzymy również dwóch stoperów Wisły - Arkadiusza Głowackiego i Osmana Chaveza, którzy podobnie jak Michał Pazdan będą musieli pauzować za swoje drugie żółte kartki.

Wisła w obecnej edycji Pucharu Polski
Wisła podobnie jak Jagiellonia rozpoczęła zmagania w obecnej edycji Pucharu Polski od spotkania w 1/16 finału. Pierwszym rywalem Wiślaków był III-ligowy Luboński KS, z którym to nasi najbliższy rywale pewnie wygrali 5:0. W 1/8 finału rywalem Wisły była I-ligowa Warta Poznań. Krakowianie w tym spotkaniu mieli dosyć spore kłopoty, ale udało im się wygrać ten pojedynek 1:0. W 1/4 finału Pucharu Polski Wisła toczy walkę z Jagiellonią i niestety na razie to podopieczni trenera Tomasza Kulawiak są bliżej awansu do półfinału.

Bilans Jagiellonii z Wisłą
Dotychczas obie drużyny mierzyły się ze sobą 26 razy, a bilans tych pojedynków jest zdecydowanie korzystniejszy dla Wisły. Wygrywała ona z Jagą w sumie aż 16 razy, pięciokrotnie padał remis, natomiast pięć razy w tych meczach zwyciężała Jagiellonia. Bilans bramkowy wynosi 48:19 na korzyść Wisły.

Spotkanie Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków rozpocznie się już jutro o godzinie 18:00, na stadionie przy ulicy Słonecznej 1 w Białymstoku. Zapewne większość kibiców ma w pamięci dwumecz z Koroną Kielce, kiedy to Jagiellonia na wyjeździe uległa swym rywalom 1:3, ale na własnym boisku pokonała Koroniarzy 3:0 i awansowała do dalszej fazy Pucharu Polski. To właśnie w tej edycji Jagiellończycy wywalczyli Puchar Polski. Wierzymy w to, że nasi piłkarze powtórzą ten wyczyn i jutro będziemy mogli się cieszyć z awansu Jagi do półfinału.