Mistrz, mistrz, Jaga mistrz!
Morf  |  26 Maja 2024  g. 22:19  |  Aktualizacja: 26 Maja 2024  g. 22:50
Jagiellonia Mistrzem Polski w sezonie 2023/2024. Marzenie kibiców Jagiellonii spełniło się. Z kronikarskiego obowiązku należy opisać to co miało miejsce przy ul. Słonecznej 1 w sobotę 25 maja 2024r.

Od meczu w Gliwicach nie było kibica naszej drużyny, który nie byłby poddenerwowany. W końcu nadeszła sobota, ostatnia kolejka ligowa w sezonie 2023/2024. Od rana było czuć coś w powietrzu. Żółtoczerwone barwy od kilku dni towarzyszyły nam powszechnie, ale wybuchły przed samym meczem. Szaliki, koszulki, flagi. Pełny stadion oraz mecz na żywo na telebimie przy Ratuszu. Wszędzie z nadzieją. Gastrostrefa, zamknięte dla ruchu ulice i przepięknie wyglądający stadion. Doping na długo przed meczem, Dziecięca Ultra, Zenek (nie wszyscy są jego zwolennikami w naszej redakcji ;) ) i doping ponad dwudziestu tysięcy gardeł. Na stojąco. Drużyna nie zawiodła. Już w 5 minucie meczu Nene wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Trybuny eksplodowały radością. Sześć minut później Taras Romanczuk, kapitan naszego zespołu podwyższył wynik na 2:0 strzelając głową pierwszego swego gola w bieżącym sezonie. Jagiellonia nie zwalniała, kilka minut później niewiele pomylił się Imaz. Ale co się odwlecze to nie uciecze. W 26 minucie meczu indywidualną akcję przeprowadził Pululu, odegrał do Hansena na lewe skrzydło. Ten przerzucił piłkę do Marczuka. Dominik idealnie wyłożył piłkę w pole karne, a Imaz plasowanym przy słupku strzelił kolejnego gola w meczu. Przy wyniku 3:0 Jagiellonia zwolniła tempo i do końca pierwszej połowy kontrolowała przebieg gry.

Po zmianie stron, kiedy goście poznali wynik w Poznaniu ruszyli do ataku, ale nie było prosto strzelić mistrzowi. Z minuty na minutę miraż mistrzostwa wyostrzał się i urzeczywistniał. To się w końcu urzeczywistniło. Ostatni gwizdek. Kibice wbiegają na boisku. Jagiellonia Białystok została Mistrzem Polski. Radość, szaleństwo, łzy, oddech. Setki uczuć kłębiących się w głowach i upust szczęścia. Historia stała się na naszych oczach.

W imieniu swoim i kibiców dziękuję Wam. Całej drużynie, zarządowi, dyrektorowi sportowemu, sztabowi szkoleniowemu najserdeczniejsze DZIĘKUJEMY! Sen się spełnił. Jesteśmy mistrzami!