Jagiellonia vs Pogoń - Oceny pomeczowe
FYM  |  30 Kwietnia 2024  g. 21:07
U nas nie było kurtuazji i Marczuk zawodnikiem meczu nie został...

Zlatan Alomerović
7.4

Fox - Przy bramkach dla "Papricones" nie miał nic do powiedzenia. Zanotował natomiast kilka bardzo dobrych interwencji, jak choćby po strzale Biczachczjana na początku drugiej połowy. Nie ukrywam, iż mocno Zlatan zirytował mnie nie wznawiając gry gdy na boisku "odpoczywał" jeden z przeciwników. "Papricones" wcześniej swoją akcję kontynuowali...
FYM - Czy można go winić za stracone gole? Przy pierwszym mógł się zachować lepiej. Przynajmniej mógł nie dać założyć sobie "sita". Na plus bez wątpienia interwencja po strzale Biczachczjana na początku drugiej połowy.
Maciek - Przy bramkach raczej bez szans. W paru sytuacjach pokazał swój bramkarski kunszt. Ogólnie dobry występ Zlatana.
Orzech - Kolejny bardzo dobry mecz. Złapał najwyższą formę w najlepszym możliwym momencie sezonu. Nie zapobiegł dwóm straconym bramkom, ale czy mógł zrobić więcej? Moim zdaniem nie. Obroniony strzał na początku drugiej połowy to naprawdę trudna interwencja, uderzenie wpadłoby tuż przy słupku. Duży spokój przy rozgrywaniu piłki z obrońcami.

Michal Sáček
5.4

Fox - Niestety, ale bramka idzie głównie na Jego konto. Czech tradycyjnie schodził do środka i o ile w akcjach ofensywnych dawało nam to niejednokrotnie przewagę, to w obronie zostawiał "pierdyliard hektarów" przestrzeni. A że i demonem szybkości nie jest "Grosi" nie miał problemu z tego wykorzystaniem.
FYM - To on powinien pilnować Grosickiego w tej 15 minucie, a nie Hansen. Rozumiem, że był plan taktyczny na wykorzystanie go w środku pola, ale jednak powinien być bardziej obecny na swojej wyjściowej pozycji.
Maciek - Słabszy występ Michala. Był pogubiony i podejmował dużo złych decyzji. To nie był jego dzień.
Orzech - Znów miał ciężary, bo po jego stronie biegał wiadomo kto. Przy pierwszej bramce przyglądał się akcji "z pierwszego fotela", ale nie sądzę że zrobiłby więcej gdyby był na miejscu Kristoffera. Często podłączał się do ofensywnej gry.

Mateusz Skrzypczak
6.0

Fox - Znakomite podania do przodu z których jednak Koledzy nie potrafili skorzystać. Trochę mniej pewnie w obronie, ale raczej nie można powiedzieć, że był winny utraty bramek.
FYM - W tym meczu to on był solidniejszą połową na środku defensywy. Był pewniejszy od swojego hiszpańskiego kolegi. Bardzo dobre, długie, płaskie podania. Niejednokrotnie w ten sposób napędzał akcje zespołu. Przyjemnie się oglądało jego grę.
Maciek - Dużo nerwowości w jego grze i takiego zagubienia wynikającego z chwilowego braku koncentracji w grze. Niezbyt udany występ.
Orzech - Przy trzeciej bramce, która nie została uznana nie kontrolował zupełnie zawodnika za swoimi plecami. Na szczęście nie złamał linii spalonego. Dobrze zachował się kiedy dogonił i odebrał pikę Przyborkowi (dobra szybkość i czucie gry). Kilka razy próbował długich podań.

Adrián Diéguez
6.1

Fox - Wyłapał kolejne "żółtko" i o to można mieć do Hiszpana pretensje! Bo zrobił to w zupełnie idiotycznej sytuacji. Poza tym przyzwoite zawody. Ale tylko przyzwoite.
FYM - Chyba jeszcze głowa mu nie ostygła po czerwonej kartce. Nie mógł się wbić w swój rytm. Usunął się w cień Skrzypczaka. Czasami to może być całkiem sensowne posunięcie. Czasami...
Maciek - Robił swoje w obronie i w grze ofensywnej. Co prawda gdzieś zagubił się przy pierwszej bramce. Przy drugiej mam wrażenie, że był faulowany. Gwizdek arbitra jednak milczał. Trudno. Szkoda żółtej kartki. Ogólnie dobry występ.
Orzech - Druga bramka nie powinna być uznana ponieważ Adrian przy wyskoku był faulowany. Sędzia zadecydował jednak inaczej. Szymon Marciniak po prostu źle zarządzał spotkaniem. Hiszpan po prostu zagrał na swoim poziomie. Solidny występ.

Bartłomiej Wdowik
8.3 [MVP]

Fox - No cóż, jak znany "miłośnik" talentu Wdowika "Stalowy" dał Mu 10 to cóż mogę napisać? Mega dobre zawody Bartka. Kolejna fenomenalna asysta na czubek nosa Imaza plus wiele znakomitych (4 kluczowe), otwierających przestrzenie podań. Inna sprawa, że nie były one przez Drużynę wykorzystywane. Oczywiście był też kolejny rajd przez całe boisko (zakończony niecelnym podaniem) i bardzo poprawna gra w obronie. Takiego Bartka chcemy oglądać do końca rozgrywek!
FYM - Najlepszy na boisku. Kolejna asysta do dorobku. Bardzo dobre interwencje w defensywie. Nie to, że wychodziło mu wszystko, ale bez dwóch zdań zaprezentował poziom, który powinien zainteresować selekcjonera reprezentacji.
Maciek - Ładna asysta przy bramce Imaza i dobra gra w obronie. Występ na duży plus.
Orzech - Po meczu w wywiadzie Bartek przyznał, że bramka nie była przypadkowa i trenują ten schemat rozegrania. W Lubinie ciasteczko wrzucił na głowę Hansena, teraz wypatrzył Imaza. Może Bartek w tej rundzie nie strzela bramek, ale regularnie asystuje. W obronie pewnie, bez głupich strat.

Dominik Marczuk
6.0

Fox - Dla wielu antybohater spotkania. Ale czy na pewno? Fakt, nie wykorzystał piłki meczowej. Którą zresztą sam sobie wypracował fenomenalną akcją. A taki Imaz strzelił w Lubinie jak dostał od Dominika patelnię? A Hansen i Nene w piątek strzelili swoje naprawdę bardzo dobre sytuacje? Naprawdę nie widzę sensu "jazdy" po naszym młodym skrzydłowym. Wykonał na boisku TYTANICZNĄ pracę. Całe szczęście, że docenioną po ostatnim gwizdku przez trybuny.
FYM - Zawalił piłkę meczową. To wszyscy widzieli. Z tym, że zawalił trochę więcej. Miał w tym meczu naprawdę sporo okazji do stworzenia zagrożenia pod bramką rywali. Jednak miał ogromne problemy z dokładnym dograniem do kolegów. Oby otrząsnął się po tym spotkaniu.
Maciek - Walczył i dużo pracował na swojej stronie. Dużo dośrodkowań, jednak sporo zablokowanych i bezadresowych. Szkoda szczególnie jego akcji z ostatniej minuty meczu, kiedy nie zauważył jak w stolicy Imaza i zdecydował się na strzał.
Orzech - Dużo można napisać o jego występie. W pierwszej połowie powinien mieć asystę, ale Afimico był minimalnie spóźniony. Następnie nie przejął wybitej piłki i poszła kontra zakończona bramką. Zwycięsko wychodził z pojedynków nawet z dwoma zawodnikami. Dominik zostanie jednak zapamiętany z ostatniej akcji meczu. Po znakomitym "nawinięciu" dwóch obrońców mógł podać do niepilnowanego Imaza, mógł uderzyć po długim rogu, a wybrał strzał po krótkim i trafił w boczną siatkę.

Taras Romanczuk
6.1

Fox - Bardzo przeciętne zawody Kapitana. Pogoń za łatwo przechodziła przez nasz środek. Do tego żółta kartka eliminująca Tarasa na 2 spotkania. O akcji pomeczowej z Marczukiem nie ma co wspominać...
FYM - Kolejne dobre spotkania Tarasa. Tym bardziej szkoda tej kartki, która eliminuje go na aż dwa spotkania. Z drugiej strony, kierował się dobrem drużyny, kiedy nieprzepisowo przerywał akcję rywali.
Maciek - Walczył i harował jak zawsze na całym boisku. No niestety doigrał się u arbitra tego spotkania kartki, która wyklucza go z dwóch następnych meczów.
Orzech - Znakomicie podał do Kristoffera w pierwszej akcji naszego Zespołu i powinien mieć asystę drugiego stopnia. W doliczonym czasie gry zaliczył groźną stratę, ale na szczęście "Portowcy" z tego nie skorzystali. Niestety został ukarany żółtą kartą i będzie pauzował dwa spotkania.

Nené
6.4

Fox - Ocenę nieco ratuje Portugalczykowi asysta przy golu Pululu, bo ogólnie to mecz w Jego wykonaniu był raczej z tych średnich. Chyba trochę za późno zmieniony przez Kubickiego. Zwłaszcza, że to zapewne Jarosław wyjdzie za tydzień w Mielcu w podstawowej jedenastce...
FYM - W ładnej dwójkowej akcji z Pululu zaliczył asystę. Szkoda, że nie dorzucił bramki, bo sytuację w drugiej połowie miał wyborną. Borges wszystko popsuł, ale i sam Nene mógł to rozegrać inaczej. Ciekawe jak będzie wyglądała jego gra pod nieobecność Tarasa.
Maciek - Bardzo ładna asysta. Mogło być więcej, bo były okazje, też i okazje bramkowe. Raz zabrakło precyzji, a raz strzał zablokował obrońca rywali. Dobre zawody Rui.
Orzech - Świetnie rozegrana akcja bramkowa przy naszym pierwszym trafieniu. Portugalczyk jest w gazie. Brakuje mi jednak jego uderzeń zza pola karnego. Najważniejsze, że w każdym meczu dorzuca konkret. Ciekawe jak poradzi sobie w dwóch meczach bez Tarasa.

Jesús Imaz
7.3

Fox - Kolejny gol Jesusa i... żal że nie dostał podania od Marczuka w ostatniej akcji. Jednak pomimo strzelonej bramki uważam, że Imaz powinien dawać Drużynie znacznie więcej. Jako jeden z najbardziej doświadczonych Jagiellończyków musi brać na siebie więcej odpowiedzialności, nie tylko przy finalizacji akcji bramkowych.
FYM - Gola strzelił, a mógłby i strzelić drugiego, niezwykle ważnego... gdyby Marczuk zdecydował się mu podać. Na pustą bramkę Jesus by raczej trafił. Widać było jak bardzo bolało go, że nie stanął przed tą szansą.
Maciek - Mecz z bramką, ale mogło być zdobyczy więcej. Czasami podejmował złe wybory, czasami nie był zauważany przez kolegów. Szkoda, ale i tak należy zaliczyć występ Jesusa jako udany.
Orzech - Myślałem, że po jego bramce "do szatni" nic złego się już nie wydarzy. Niestety Pogoń po zmianie stron ruszyła do przodu. Samo znalezienie się w sytuacji i strzał perfekcyjne. Gdyby wypatrzył go Dominik w doliczonym czasie gry zostałby bezapelacyjnie bohaterem tego meczu.

Kristoffer Hansen
5.7

Fox - Niestety, ale po fenomenalnym spotkaniu w Lubinie ten mecz "Wikingowi" nie wyszedł. Bardzo mało był pod grą (34 kontakty z piłką), bardzo niecelnie podawał i nie wchodził w pojedynki z rywalami. Do tego popisowo schrzanił kontratak w pierwszej połowie. Musi się koniecznie poprawić, bo lepszej alternatywy na lewe skrzydło nie widać!
FYM - Widać było w tym pojedynku z Grosickim brak szybkości. Widać ją również było w grze ofensywnej. Fajnie drybluje, ale jednak przydałoby się jeszcze depnięcie. Smutno widzieć jak motoryczna blokada zmusza go do zwolnienia tempa akcji.
Maciek - Tym razem nasz Wiking bez łupu bramkowego i mniej widoczny. Walczył i pracował, ale bez efektu.
Orzech - Nie wykorzystał dwóch dobrych sytuacji, po czym nie zdążył z asekuracją za Kamilem Grosickim. Słabszy występ Norwega. Po fantastycznym występie w Lubinie myślałem, że zagra na zbliżonym poziomie. Niestety, to nie był jego dzień. Jego pozycja w wyjściowej jedenastce jest jednak niezagrożona, ponieważ zmiennik zagrał dużo gorzej.

Afimico Pululu
7.7

Fox - Wreszcie gol z akcji, choć tak po prawdzie to tych bramek mogło być w pierwszej połowie przynajmniej ze trzy. Bardzo dużo biegał i wchodził w pojedynki z których najczęściej według statystyk wychodził... przegrany (1 na 10!). Aż nie chce się wierzyć, bo z pozycji trybun wyglądało to wręcz odwrotnie. Niemniej uważam, że Francuz zagrał więcej niż przywoite spotkanie. Jego forma będzie dla nas kluczowa pod koniec sezonu.
FYM - Tego od niego oczekujemy. Zarówno walki, jak i goli. Była walka, był gol. I tego niech się trzyma. Jeszcze żeby tak proces decyzyjny mu się skrócił...
Maciek - Akcja bramkowa Afimico z Nene palce lizać. Szkoda, że nie wpadło więcej. Okazje były. Brakowało precyzji, a i rywale też nie spali i pilnowali naszego napastnika.
Orzech - Afimico nie wykorzystał dwóch bardzo dobrych sytuacji, ale na szczęście trafił w trzeciej po pięknej akcji. Jego podanie piętą do Hansena palce lizać. Gdyby to wpadło, mogłoby kandydować do asysty rundy. Bardzo dobrze tego dnia się czuł na boisku. Widać było dużo luzu w jego grze oraz radość z gry. Oczywiście sędzia nie widział na nim fauli.

José Naranjo
4.6

Fox - Przez 12 minut czasu podstawowego miał 12 podań na ok. 50-procentowej celności. Zero strzałów, zero pojedynków. Czyli kolejny mecz Hiszpana, gdzie zagrał tak ot, by zagrać. Bo mu kazali wejść. To ja już chyba wolę aby na boisku meldował się Łaski (gol w rezerwach).
FYM - Trzeba wierzyć, że przyjdzie taki mecz, kiedy dostanie dobrą piłkę i zrobi z nią co trzeba. Bo od jakiegoś czasu nie ma szczęścia do pogodzenia tych dwóch elementów.
Maciek - Wszedł, był bardzo aktywny i dał w sumie niezłą zmianę. Jednak decyzje, które podejmował, nie zawsze były dobre. To nie decydował się na strzał, to niezbyt precyzyjnie podawał.
Orzech - Nie wiem o co chodzi, ale zupełnie się pogubił z formą. Przyjęcie nie funkcjonuje, drybling również. Może chodzi o pewność siebie? Kiedy wychodził od pierwszej minuty nie zawsze miał dobre spotkanie, ale teraz jego gra całkowicie rozczarowuje.Bez oceny - Jarosław Kubicki, Kaan Caliskaner
 
 
 
 
Klub
M
PKT
BR
1
Jagiellonia Białystok
34
63
77-45
2
Śląsk Wrocław
34
63
50-31
3
Legia Warszawa
34
59
51-39
4
Pogoń Szczecin
34
55
59-38
5
Lech Poznań
34
53
47-41
6
Górnik Zabrze
34
53
45-41
7
Raków Częstochowa
34
52
54-39
8
Zagłębie Lubin
34
47
43-50
9
Widzew Łódź
34
46
45-46
10
Piast Gliwice
34
43
38-35
11
Stal Mielec
34
43
42-48
12
Puszcza Niepołomice
34
40
39-49
13
Cracovia
34
39
45-46
14
Korona Kielce
34
38
40-44
15
Radomiak Radom
34
38
41-58
16
Warta Poznań
34
37
33-43
17
Ruch Chorzów
34
32
40-55
18
ŁKS Łódź
34
24
34-75
 
OSTATNI
25.05.2024, 18:00
 
 

3:0

 
 
 
 
Bramki
Zawodnik
12
Afimico Pululu
12
Jesus Imaz
9
Kristoffer Hansen
9
Rui Filipe Da Cunha Correia Nene
9
Bartłomiej Wdowik
6
Dominik Marczuk
6
Jose Manuel Garcia Naranjo
3
Mateusz Skrzypczak
2
Jakub Lewicki
2
Kaan Caliskaner
1
Wojciech Łaski
1
Taras Romanczuk
1
Michal Sacek
1
Jarosław Kubicki
 
 
 
 
Partnerzy
 
 
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Znajdź nas na:
Partnerzy
 
 
© 2004-2024 jagiellonia.net. Wszelkie prawa zastrzeżone


Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.