Jagiellonia vs Korona - Oceny pomeczowe
FYM  |  1 Marca 2024  g. 10:53
Afi na sinusoidzie... w sobotę najsłabszy, w środę najlepszy.

Sławomir Abramowicz
7.2

FYM - Ktoś tu daje sygnały, że jest gotów do bycia numerem 1 w bramce Jagiellonii. Trudno winić go za stratę gola. Nie da się z kolei zaprzeczyć, że przyczynił się do tego, że rywale tylko raz trafili do siatki.
Maciek - Pokazał się z dobrej strony. Pewne interwencje, zwłaszcza ta złożona, wielopoziomowa w 2 połowie meczu. Troszkę nerwowości się zdarzyło, ale występ należy ocenić jako dobry.
Orzech - Zagrał bardzo dobrze (zapominam o wyjściu i próbie piąstkowania w pierwszej połowie). Zaliczył spektakularną interwencję w drugiej połowie, gdzie dwukrotnie wybijał piłkę z linii bramkowej. Przy bramce bez szans.

Michal Sáček
7.2

FYM - Gdyby ta jego "bomba" zza pola karnego poszła w światło bramki oszczędziłby nam trochę nerwów. Mając z tyłu głowy, że w Zabrzu będzie pauzował kartki dał z siebie wszystko. Przynajmniej tak się wydaje. Oby tak było zawsze.
Maciek - Pracował i w obronie i w ataku. Próbował strzelać. Dobry występ Michala.
Orzech - Na początku spotkania byłem rozczarowany, że zostawia tak dużo miejsca Fornalczykowi, który oddał dwa uderzenia (jedno obronił Sławomir, drugie było niecelne). Im bliżej końca tym grał lepiej. Dobrze wyprowadzał piłkę i szybko wracał do obrony.

Mateusz Skrzypczak
6.2

FYM - Niezbyt fortunne było to jego wybicie głową, które ostatecznie skończyło się golem dla Korony. Pomijając ten jeden fragment pewny mecz w jego wykonaniu. Naprawdę cieszy to jak "urósł" w porównaniu z poprzednim sezonem.
Maciek - Kolejny dobry mecz w wykonaniu Mateusza. Chyba można powiedzieć, że prezentuje stały, wysoki poziom. Pewne interwencje.
Orzech - Tym razem nie był najlepszy w bloku defensywy. Niestety, po jego niecelnym wybiciu padła bramka dla Korony. Miał też drugą taką interwencję, ale skończyło się na strachu. Nie mniej jednak walczył, nie odstawiał nogi. Ogólnie dobry mecz.

Adrián Diéguez
7.0

FYM - Obrońcą jest więc bronił. Czy mógł zrobić coś więcej? Mógł... i zrobił. To jego podanie w pole karne stworzyło okazję do wyrównania. Może nie było idealne, ale liczy się efekt czyli strzelony przez Pululu gol. Przy drugim trafieniu też się przysłużył. I oby tak dalej...
Maciek - Oprócz dobrej gry w obronie (no może poza potknięciem i złym wybiciem przy akcji bramkowej rywali) dobry występ. W grze ofensywnej zamieszany w zdobycie dwóch bramek (podanie przy pierwszej i przedłużenie przy rzucie rożnym były jego autorstwa).
Orzech - Dobrze że wrócił nasz "Profesor", a bardziej wróciła jego "profesorska”"dyspozycja.  Wcześniej można było mu zarzucić parę rzeczy, ale tego wieczoru wzniósł się na swój najlepszy poziom. Stracił sporo zdrowia, bo co rusz meldował się przy stałych fragmentach gry w polu karnym rywali.

Jakub Lewicki
6.2

FYM - Chyba można zaryzykować stwierdzenie, że wypadł lepiej niż bardziej doświadczony kolega, który go zmienił. Może by tak zaryzykować z większą liczbą minut, bo wydaje się, że jego potencjał nie jest wykorzystywany.
Maciek - Dobry występ Kuby. Pracowity, zadziorny, walczący. Jednak troszkę za dużo niedokładności i złych wyborów.
Orzech - Zagrał bardzo dobrze. W obronie bezbłędnie. Mocno starał się z przodu. Oddał jedyny celny strzał w pierwszej połowie (gdyby to wpadło... stadiony świata). Niestety zmieniony przez Bartka Wdowika. Uważam, że tego dnia zaprezentował się o klasę lepiej od niego. Tak, nie pomyliło mi się.

Dominik Marczuk
4.4

FYM - Tym razem zdarzało mu się korzystać częściej z prawej nogi. I niech idzie w tym kierunku.
Maciek - Kolejny słabszy występ Dominika. Mało efektywny, zbyt czytelny dla rywali. Sporo niedokładności w grze.
Orzech - Wszystko chce rozwiązać szybkością i walecznością. A gdzie technika? Najsłabszy młodzieżowiec na boisku. Nie pomagał w destrukcji Sackowi, a w kilku momentach jego asekuracja by się przydała.

Taras Romanczuk
6.8

FYM - Taras tradycyjnie nie schodzi poniżej określonego poziomu. I przez to jest trudno napisać o jego dyspozycji coś odkrywczego. Żebyśmy tylko takie problemy mieli...
Maciek - Kapitan, jak zawsze pracowity i harujący na całym boisku i w defensywie i w ofensywie. Był wszędzie.
Orzech - Po jednej z jego strat poszła groźna akcja Fornalczyka, ale to tyle jeśli chodzi o rażące błędy. Rozegrał bardzo dobre zawody. Bardzo dużo przechwytów i wygranych pojedynków. Ze zdrowiem też wszystko ok, bo tak biegać przez 120 minut... szacunek.

Aurélien Nguiamba
7.2

FYM - Lubi mieć piłkę przy nodze, a jeszcze bardziej lubi ją szybko przekazywać dalej. Przypomniał czym imponował w poprzednim sezonie. Trzeba jednak przyznać, że oczekiwania względem niego są większe. Musi walczyć o minuty na boisku.
Maciek - Imponował spokojem i bardzo dobrym opanowaniem piłki. Trochę gorzej z grą zespołową i zrozumieniem z kolegami.
Orzech - Ale w nim jest dużo spokoju. Takiego zawodnika pamiętam z końcówki zeszłego sezonu. Cieszę się, że mógł zagrać od początku. Ale za dużo piłek grał do tyłu. Uważam, że powinien zaryzykować do przodu, bo naprawdę ma potencjał.

Jarosław Kubicki
5.6

FYM - Jak on tego nie trafił? No jak? Gdyby ten mecz skończył się inaczej, to "pudło" na pustą bramkę byłoby mu pamiętane przez długi czas.
Maciek - Szkoda tej sytuacji z 1 połowy kiedy trafił w słupek. Pracowity i walczący, ale z drugiej strony sporo też niedokładności w grze.
Orzech - Powinien mieć dublet do przerwy, a nawet hat-tricka. Niestety, nawet w sytuacji "do pustej" bramki trafił w słupek. Zagrał już kiedyś na pozycji napastnika i zaprezentował się podobnie. Był zaskoczony piłkami , które otrzymał w polu karnym. Nie zachował się dobrze w tych sytuacjach.

Kristoffer Hansen
5.2

FYM - Mam z nim ten sam problem co w meczu z Ruchem. Grał zbyt bojaźliwie, opieszale. Nie do tego nas przyzwyczaił (przynajmniej jak już się rozkręcił).
Maciek - To nie był jego dzień. Dobrze blokowany przez rywali. Mało efektywny.
Orzech - Jedno dośrodkowanie do Kubickiego to stanowczo za mało. Oczekujemy od Norwega więcej. To nie był jego mecz. Zaprezentował się dużo gorzej od moich oczekiwań.

Jesús Imaz
6.0

FYM - W meczu z Ruchem presja go nie zjadła w wiadomej sytuacji. W tym meczu chyba już tak, bo trudno zrozumieć jak nie wykorzystał tej sytuacji w dogrywce, a miał przecież jeszcze okazję do poprawki.
Maciek - Mimo, że był  pilnowany i blokowany czasami udawało mu się urwać i zagrozić bramce rywali oraz dobrze podawać do kolegów. Szkoda tej sytuacji Jesusa z gdzie raz piłkę odbił Xavier, a przy poprawce trafił w słupek.
Orzech - Jest w bardzo dobrej formie, to widać. Sztuczki techniczne wykonuje na takim luzie. Był szybko podwajany przez co nie udało mu się "poszaleć" w meczu. Szkoda tej sytuacji z dogrywki. Mógł zapewnić nam większy spokój, jednak przegrał pojedynek z Xavierem.

Afimico Pululu
9.0 [MVP]

FYM - Bohater spotkania. Był we właściwym miejscu o właściwym czasie i pokazał jak korzystać z błędów rywala. Posadzenie na ławkę chyba pomogło...
Maciek - Zawodnik meczu. Zachował zimną krew i był konsekwentny przy obu bramkach. Grał i strzelał dopóki nie wpadło. Znów często faulowany przez rywali, przy zerowej reakcji pana z gwizdkiem. Szkoda tej żółtej kartki, otrzymanej w sumie za nic.
Orzech - Trochę przekoloryzuję. Kiedy nam nie szło, wszedł Afi. Wziął na swoje barki cały Zespół z boiska, dorzucił ławkę rezerwowych, trenera i wszystkich zaniósł do półfinału. To jego triumf. Przez dwa spotkania ligowe irytował, ale odkupił wszystkie winy. Świetny mecz.

Nené
5.4

FYM - Czy odmienił środek pola po swoim wejściu? No nie bardzo. Chyba lekki dołek załapał Portugalczyk. Oby to było tylko chwilowe...
Maciek - Wszedł na zmianę. Nie odpuszczał, ale nadal gdzieś, miejmy nadzieję chwilowo, zgubił formę. Choć widać było w jego grze przebłyski, to jednak występ mało efektywny.
Orzech - Po jego wejściu zaczęliśmy więcej grać do przodu. Niestety nie miał swojego dnia. Bardzo często faulowany. Zawodnicy Korony nie pozwolili mu na dużo. Uderzenie z rzutu wolnego z 25 metra prosto w mur.

Bartłomiej Wdowik
4.2 [Flet]

FYM - Ledwie co się pojawił na boisku, to podpadł. Czwarty mecz na wiosnę i znowu maczał palce przy stracie gola. Wydawało się, żę zrobił duży krok do przodu, a niestety wygląda jakby się cofał...
Maciek - Z jednej strony spóźnił się z kryciem strzelca bramki rywali. Z drugiej dobrze wykonał rzut rożny przy zwycięskiej bramce. Występ powiedzmy mocno średni.
Orzech - Ewidentnie pod formą. Gdyby nie to, że zaliczył asystę drugiego stopnia z rzutu rożnego pewnie byłby jeszcze gorzej oceniony. Z rzutu wolnego uderzył prosto w mur. W obronie współwinny bramki dla Korony. Ogólnie słabo.

Wojciech Łaski
5.0

FYM - Musi trochę popracować nad dywersyfikacją swojego dryblingu, bo ciągle próbuje tego samego i przeciwnikom łatwo go rozpracować. Depnięcia też mu brakuje.
Maciek - Wszedł, ale niczym szczególnym się nie wyróżnił.
Orzech - Moim zdaniem wywalczył rzut karny po swoim uderzeniu, ale sędzia tego nie widział. Aktywny, wchodził w pojedynki 1 na 1. Kilka udało mu się wygrać. Bardzo dynamicznie przyspiesza na kilku metrach i gubi rywala. Na plus.

Tomasz Kupisz
5.2

FYM - Nie mam pojęcia w jakim celu został wpuszczony na boisko. Serio. Szybkości nie widać. Orientowanie się w sytuacji boiskowej też o dziwo wyglądo słabo. To już nie ten poziom.
Maciek - Szalał, walczył ale mało efektywnie. Tak bez fajerwerków.
Orzech - Zagrał na swoim poziomie. Coś jeszcze? Przeprowadził jedną dynamiczną akcję, gdzie stadion bił mu brawo. To tyle jeśli chodzi o jego występ.
 
 
 
 
Klub
M
PKT
BR
1
Jagiellonia Białystok
34
63
77-45
2
Śląsk Wrocław
34
63
50-31
3
Legia Warszawa
34
59
51-39
4
Pogoń Szczecin
34
55
59-38
5
Lech Poznań
34
53
47-41
6
Górnik Zabrze
34
53
45-41
7
Raków Częstochowa
34
52
54-39
8
Zagłębie Lubin
34
47
43-50
9
Widzew Łódź
34
46
45-46
10
Piast Gliwice
34
43
38-35
11
Stal Mielec
34
43
42-48
12
Puszcza Niepołomice
34
40
39-49
13
Cracovia
34
39
45-46
14
Korona Kielce
34
38
40-44
15
Radomiak Radom
34
38
41-58
16
Warta Poznań
34
37
33-43
17
Ruch Chorzów
34
32
40-55
18
ŁKS Łódź
34
24
34-75
 
OSTATNI
25.05.2024, 18:00
 
 

3:0

 
 
 
 
Bramki
Zawodnik
12
Afimico Pululu
12
Jesus Imaz
9
Kristoffer Hansen
9
Rui Filipe Da Cunha Correia Nene
9
Bartłomiej Wdowik
6
Dominik Marczuk
6
Jose Manuel Garcia Naranjo
3
Mateusz Skrzypczak
2
Jakub Lewicki
2
Kaan Caliskaner
1
Wojciech Łaski
1
Taras Romanczuk
1
Michal Sacek
1
Jarosław Kubicki
 
 
 
 
Partnerzy
 
 
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Znajdź nas na:
Partnerzy
 
 
© 2004-2024 jagiellonia.net. Wszelkie prawa zastrzeżone


Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.