Cracovia vs Jagiellonia - Oceny pomeczowe
FYM  |  10 Października 2023  g. 14:19  |  Aktualizacja: 10 Października 2023  g. 14:22
Dwie bramki i asysta - czy to wystarczyło do zdobycia tytułu MVP? Niezbyt trudna zagadka, co nie?

Zlatan Alomerović
6.5

Fox - Taki nie do końca dobry mecz Zlatana. Coś tam wybronił, coś tam przepuścił, coś tam na słupek dostał. Mi najbardziej nie podobała się Jego mała aktywność na przedpolu, dzięki czemu szczególnie w 2 połowie piłki latały nad naszym polem karnym jak kule w Donbasie.
FYM - Jeśli wyróżnił się czymś w tym meczu, to liczbą podań. Obrońcy często go wykorzystywali do przenoszenia gry w inny sektor boiska. Boję się jednak, że kiedyś zbyt wolno odda piłkę i zaliczy stratę we własnym polu karnym.
Maciek - Mimo utraty 2 bramek był pewnym punktem drużyny. Miał parę okazji aby pokazać swój kunszt przy których nie zabrakło mu odrobiny szczęścia.
Orzech - Nie miał nic do powiedzenia przy dwóch straconych golach. Przeczuwam, że te rozgrywanie piłki w polu bramkowym kiedyś źle się skończy. W tym meczu był o włos od straty. Dobra gra w powietrzu.

Michal Sáček
8.1

Fox - Kolejny wybitny mecz Czecha na prawej obronie. Praktycznie zaryglował ją dla ataków Craxy. Pięknie też podłączał się do akcji w środku pola tworząc tam przewagę liczebną przy wyprowadzaniu piłki, czy wychodzeniu spod pressingu.
FYM - Kolejny pewny występ. Gra na boku obrony mu służy. Wszyscy są zadowoleni, że zniknął ból głowy dotyczący tej pozycji.
Maciek - Zagrał znowu na najwyższym poziomie, na który wskoczył w poprzednim meczu.
Orzech - Kolejny dobry występ obrońcy. To po jego rajdzie został podyktowany rzut wolny z którego padła bramka. Rozkręcił się na dobre. Pozycja, na której gra ewidentnie wykorzystuje jego potencjał.

Miłosz Matysik
6.1

Fox - Znowu był "babol" i niestety znowu była kontuzja. Trzymamy kciuki za Miłosza, bo w meczu z "cegłą" udowodnił, że Jego forma rośnie. W Krakowie było już trochę gorzej, ale jeśli nasz obrońca znowu się "połamał" to Jego pozycja w Drużynie z całą pewnością się nie polepszy.
FYM - Dopóki był na boisku radził sobie przyzwoicie. Niestety, musiała się wmieszać kontuzja. Nie wiem czy uchroniłby drużynę przed stratą goli w drugiej połowie, ale szkoda, że musiał zejść.
Maciek - Do czasu kontuzji grał pewnie, szkoda, że musiał zejść jeszcze w 1 połowie.
Orzech - Nie dokończył pierwszej połowy, ponieważ niefortunnie wylądował po pojedynku główkowym. Najsłabsze ogniwo w defensywie Jagiellonii. Po przerwie reprezentacyjnej oby wyleczył uraz i był gotowy do udowodnienia swoich umiejętności.

Adrián Diéguez
7.4

Fox - Bardzo pewny punkt naszej obrony w Krakowie. Trochę za mało Go było w grze do przodu, ale widać od tego w niedzielę byli inni.
FYM - Asystę zaliczył, choć po prawdzie to zbytnio się z nią nie napracował. W defensywie wciąż bardzo solidny. Dobrze jest nie mieć czego mu zarzucić.
Maciek - Bardzo dobry występ Szefa obrony, w dodatku z asystą.
Orzech - Zaliczył pierwszą liczbę tj. asystę przy trafieniu Hansena. Posłał kilka przeszywających piłek. Dobry występ. Wybił piłkę po drugim strzale Glika. Gdyby wpadło, byłby to gol kontaktowy.

Bartłomiej Wdowik
8.2

Fox - Panie Reprezentancie! Jeszcze na stadionie zastanawialiśmy się, czy kolejny gol "stadiony świata" utoruje Bartkowi drogę do Reprezentacji Pana Michała. I słowo stało się ciałem! Gol, asysta drugiego stopnia i bardzo solidna gra zarówno w obronie jak i do przodu.
FYM - Kolejne piękne trafienie ze stałego fragmentu gry. Jak się okazało pieczętujące jego powołanie do kadry. Zasłużył na to, tym spotkaniem, jak i poprzednimi.
Maciek - Kolejny gol z rzutu wolnego. Brawa za decyzję, kiedy bramkarz gospodarzy był oślepiony słońcem. Kolejny bardzo dobry występ. Oby miał szansę pokazać swoje umiejętności w Reprezentacji. Brawo.
Orzech - Przy jego trafieniu przypomniał mi się gol Ronaldinho strzelony Anglii w 2002 roku. Różnica jest taka, że Bartek chciał tak uderzyć. Bardzo dobry mecz, oprócz gola zaliczył asystę drugiego stopnia. Zasłużone powołanie do reprezentacji Polski.

Nené
6.7

Fox - Kolejny raz wypada napisać, że długimi chwilami dominowaliśmy w środku boiska właśnie dzięki Portugalczykowi. Mniej grał do przodu i strzelał (chyba wcale…), ale z zadań defensywnych wywiązywał się bardzo ładnie.
FYM - Pracuje u boku Tarasa i ze swoich zadań wywiązuje się bez większego zarzutu. Liczyłbym na to, by dawał z siebie więcej z przodu, ale póki drużyna zdobywa punkty narzekał nie będę.
Maciek - Bardzo dobry występ, dużo pracował dla drużyny, szkoda, że nie miał okazji do strzału.
Orzech - Bardzo poprawny występ. Próbował rozrzucać futbolówkę w tercji ataku. Dobrze bronił. Przy stracie pierwszej bramki zamiast czekać na odgwizdanie faulu mógł zagęścić pole przed bramką.

Taras Romanczuk
7.6

Fox - Kapitan powrócił! I to Kapitan przez naprawdę wielkie „K”. Zapora w środku boiska, rozdzielająca piłki i pięknie pomagająca łamać pressing przeciwników. Czekamy na gola Kapitanie!
FYM - Nie jest to może odrodzenie jak feniksa z popiołów, ale widać u Tarasa powrót do lepszych czasów. Chyba pozazdrościł Kubickiemu wyników dystansowych i postanowił podkręcić swoje, które i tak zawsze były wysokie.
Maciek - Kapitan harował i najwięcej nabiegał się. Bardzo dobre zawody w jego wykonaniu. 
Orzech - Twardo w obronie. Niestety jego dobra gra głową nie została wykorzystana w bronieniu przy stałych fragmentów gry. Powinien też bardziej zarządzać zespołem. Po strzeleniu 4 bramki ewidentnie siadła koncentracja Drużyny.

Dominik Marczuk
8.0

Fox - Bezczelny Typ! Pięć asyst i dwa gole… Tylko niech jeszcze poprawi grę w obronie, a zrobi to z całą pewnością bo widać, że jest ambitny do bólu! I do tego jeszcze ładne zachowanie w stosunku do Kibiców gdy schodził z placu (brawka i zachęta do dopingu).
FYM - Nie robi jakiegoś wielkiego show, ale punkty w "klasyfikacji kanadyskiej" zbiera. Kolejna bramka i kolejna asysta. Niech się nie zatrzymuje…
Maciek - Gol i asysta w meczu. Ma swój czas…
Orzech - Jakbym miał określić go jednym słowem, byłoby to "przebojowość". Przy asyście poszedł za akcją gdy obrońca się przyglądał, a przy golu nie nadążył za nim Kamil Glik. Wszedł na bardzo wysoki poziom i oby pozostał na nim na stałe.

José Naranjo
7.8

Fox - Moim zdaniem najlepszy mecz Hiszpana od przyjścia do Jagiellonii. Może przesunięcie go bliżej środka pola daje mu większą swobodę i pewność siebie, niż bezproduktywne wyczekiwanie na podanie przy linii (patrz np. mecz w Łodzi)? Ojciec chrzestny ważnej bramki na 2:0 i ogólnie motor napędowy wielu akcji ofensywnych. W obronie też dostrzegalny...
FYM - Przesunięcie do środka nie wypadło zbyt imponująco. Miał okazję by do tego, by obsłużyć kolegę podaniem, które otworzyłoby drogę do bramki. Nie skorzystał. Wciąż prezentuje się poniżej swoich możliwości.
Maciek - Asysta drugiego stopnia. Dobra decyzja strzału odbitego przez bramkarza Pasów. Próbował, starał się, ale celownik miał lekko rozstrojony.
Orzech - Po jego strzale rozwinęła się akcja z której padła druga bramka. Ogólnie można powiedzieć, że to był dobry mecz skrzydłowego. Oby zaczął strzelać poza Białymstokiem.

Kristoffer Hansen
8.6 [MVP]

Fox - Pan Viking chyba przeczytał co o nim pisałem i zabrał się do roboty. Może "małe" statystyki nie powalały, ale te "duże" to już hohoho! Kibice Widzewa jeżdżą w "internetach" po swoich włodarzach za to, że pozwolili Niedźwiedziowi gnoić Norwega i w rezultacie doprowadzić do Jego odejścia.  Nie popadam w euforię, ale już nawet dużo więcej niż promyk nadziei jest. Powiedzmy, że małe "ognisko nadziei"...
FYM - Po kilku słabszych występach przyszedł kolejny daleki od ideału. Ale tym razem przynajmniej są liczby. I to konkretne. Mało kto będzie narzekał na styl jeżeli będzie trafiał do siatki.
Maciek - Zagrał od 1 minuty. Dobra decyzja trenera z postawieniem na niego przy kontuzji Jesusa, za co odwdzięczył się 2 bramkami i asystą w meczu. Najlepszy występ Norwega.
Orzech - Najciekawszy komentarz jaki przeczytałem dotyczący występu Norwega "oprócz dubletu i asysty zagrał bezproduktywnie". Oby więcej takich występów. Fajnie, że się odblokował. Będzie z niego pożytek.

Afimico Pululu
7.4

Fox - Kolejny mecz "Panzerlulu" po którym wszystkie części ciała składają się do oklasków. Brak tylko (i aż) gola. Ale co ten Chłop się naharował przy Kałuży to jest nie-sa-mo-wi-te!!! Przecież w obronie "pasków" grają starzy wyjadacze z Herr Gluckiem na czele! Jak ktoś nie docenia roboty Francuza jaką w niedzielę wykonał, to niech popatrzy na Jego statystyki! Podpowiem – nie są z tej planety, a już ligi z całą pewnością...
FYM - Pracuje jak… pszczoła. Dostał zadanie i wykonuje je najlepiej jak potrafi. Za to należy mu się uznanie. Jakby tak jeszcze sobie postrzelał, to pewnie poczułby się lepiej.
Maciek - Szkoda, że bez bramki, ale swoje zrobił. Zastawiał się, blokował, walczył. Jego pojedynki z Kamilem Glikiem robiły wrażenie.
Orzech - Taktyka grania na uwolnienie nabiera nowego znaczenia. Jeśli trzeba odbudować ustawienie, wyjść z opresji to wystarczy długie podanie do Afimico. Szkoda, że znowu bez konkretu, ponieważ naprawdę obrońcy mieli z nim duże problemy.

Mateusz Skrzypczak
6.1

Fox - Niby po Jego wejściu padły 2 gole dla Cracovii, ale raczej żaden nie idzie bezpośrednio na Jego konto. Przywoity występ, potwierdzający miejsce Poznaniaka w hierarchii naszych obrońców. Aha, raz fajnie szedł do "główki" w polu karnym "pasków", ale… nie doszedł.
FYM -Zastąpił kontuzjowanego kolegę i zrobił swoje. W jego przypadku oznacza to uniknięcie zawalenia czegoś większego
Maciek - Zastąpił kontuzjowanego Matysika. zagrał poprawnie, ale bez fajerwerków.
Orzech - Wszedł za Miłosza i nie popełnił żadnej gafy. Chyba że, uznać brak krycia przy rzutach różnych. Nie wiem jednak za jaką strefę odpowiadał przy wspomnianych stałych fragmentach gry, ale nie da się ukryć, że każde dośrodkowanie było groźne.

Aurélien Nguiamba
4.6 [Flet]

Fox - Najgorszy na boisku w naszej Drużynie. Słabo pressował (choć się starał), słabo podawał i zaliczył mega kiks w naszym polu karnym. Szczęśliwie bez konsekwencji. Teraz już chyba wiadomo czemu Trener Adrian trzyma Go na ławce? Ale jakoś jestem dziwnie spokojny, że Aurelien jeszcze nas w tej rundzie swą grą ucieszy!
FYM - Wydaje się, że nie jest jeszcze w optymalnej formie. Miejmy nadzieję, że z kolejnymi minutami na boisku będzie prezentował się lepiej.
Maciek - Widać, że szuka formy. Mimo krótkiego występu sporo strat i złych wyborów.
Orzech - Rozczarowanie. Nie takiego zawodnika pamiętam z poprzedniego sezonu. Od początku wejścia elektrycznie, potem trochę lepiej, jednak znów bez fajerwerków.

Wojciech Łaski
4.8

Fox - Wszedł, pobiegał w defensywie, pobiegał w ofensywie. Nic nie spieprzył, niczego nie ugrał. Nota wyjściowa. Bardzo poważny "zjazd" formy Wojtka po kontuzji. A szkoda, bo w ofensywie kłopotu bogactwa to my nie mamy.
FYM - Jeden kontakt z piłką przez ponad 20 minut? No tak to raczej nie powinno wyglądać.
Maciek - Bardzo przeciętna zmiana. Występ dyskretny i bezbarwny.
Orzech - Co zapamiętałem? Nie dostał żółtej kartki. Nie umiem odnaleźć pozytywów jego występu, ale też negatywów więc zostaje z notą wyjściową.Bez oceny - Tomasz Kupisz

 
 
 
 
Klub
M
PKT
BR
1
Jagiellonia Białystok
34
63
77-45
2
Śląsk Wrocław
34
63
50-31
3
Legia Warszawa
34
59
51-39
4
Pogoń Szczecin
34
55
59-38
5
Lech Poznań
34
53
47-41
6
Górnik Zabrze
34
53
45-41
7
Raków Częstochowa
34
52
54-39
8
Zagłębie Lubin
34
47
43-50
9
Widzew Łódź
34
46
45-46
10
Piast Gliwice
34
43
38-35
11
Stal Mielec
34
43
42-48
12
Puszcza Niepołomice
34
40
39-49
13
Cracovia
34
39
45-46
14
Korona Kielce
34
38
40-44
15
Radomiak Radom
34
38
41-58
16
Warta Poznań
34
37
33-43
17
Ruch Chorzów
34
32
40-55
18
ŁKS Łódź
34
24
34-75
 
OSTATNI
25.05.2024, 18:00
 
 

3:0

 
 
 
 
Bramki
Zawodnik
12
Afimico Pululu
12
Jesus Imaz
9
Kristoffer Hansen
9
Rui Filipe Da Cunha Correia Nene
9
Bartłomiej Wdowik
6
Jose Manuel Garcia Naranjo
6
Dominik Marczuk
3
Mateusz Skrzypczak
2
Jakub Lewicki
2
Kaan Caliskaner
1
Wojciech Łaski
1
Taras Romanczuk
1
Michal Sacek
1
Jarosław Kubicki
 
 
 
 
Partnerzy
 
 
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Znajdź nas na:
Partnerzy
 
 
© 2004-2024 jagiellonia.net. Wszelkie prawa zastrzeżone


Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.