Jagiellonia vs Legia - Oceny pomeczowe
FYM  |  4 Października 2023  g. 14:10
Przyjemnie jest wystawiać oceny po takim meczu. Jedna osoba z naszego grona uznała nawet, że wszyscy zawodnicy zasłużyli na "10". Aż tak szczodrzy jednak nie byliśmy...

Zlatan Alomerović
7.5

Fox - Chyba się przyjezdni naoglądali ostatnich bramek puszczanych przez Zlatana, bo ładowali po "krótkim" słupku. Ale szczęśliwie w sam słupek! Nasz Bramkarz nie miał zbyt wiele pracy, a dwa razy pomocy udzieliło wspomniane obramowanie...
FYM - Wydawało się, że będzie kandydatem na bohatera tego meczu, a w sumie to był prawie bezrobotny. Właściwie jedynym wyzwaniem było dla niego pilnowanie przestrzeni przy krótkim słupku.
Maciek - Jak zawsze pewny punkt drużyny. Złapana żółta kartka.
Orzech - Bardzo dobry mecz naszej "jedynki". Tak naprawdę, nie miał okazji się wykazać. Przy dwóch słupkach był blisko akcji i gotowy do interwencji. Mogło się podobać jego rozgrywanie w obronie przy wychodzeniu spod pressingu

Michal Sáček
9.0

Fox - Początkowo trochę kręcił nim Kun, ale wraz z upływem minut Czech stawał się coraz pewniejszy w swoich interwencjach. Dużo też grał do przodu i to na nim goście wyłapali czerwo. Dobry, jeśli nie bardzo dobry występ!
FYM - Absolutnie najlepsze zawody w jego wykonaniu od kiedy reprezentuje Jagiellonię. Skoncentrowany, opanowany, pewny siebie. Oprócz bycia najmocniejszym punktem defensywy również ładnie przenosił grę do przodu, szczególnie pod koniec meczu.
Maciek - Najlepszy występ Michała tym sezonie.
Orzech - Bezbłędny w obronie, i to pomimo tego, że miał bardzo dużo pracy z powodu wysoko grającego Marczuka. Pod koniec meczu miał na tyle sił, aby ruszyć z kontrą i to na nim obrońca Legii otrzymał drugą żółtą kartę.

Miłosz Matysik
8.0

Fox - Bardzo pewny w swoich interwencjach i w wyprowadzaniu piłki. Oby był to zwiastun powrotu Miłosza na właściwe tory! Bo klubowy księgowy bardzo na Niego liczy...
FYM - Bardzo cieszy, że defensor w tak młodym wieku potrafi zagrać tak dojrzale stojąc naprzeciw drużyny upatrywanej jako faworyt o dużym potencjale ofensywnym. Prośba o trzymanie takiego poziomu przez cały sezon.
Maciek - Kapitalny mecz w wykonaniu Miłosza. W końcu nie minął się z piłką...
Orzech - Obawiałem się jego występu w tym meczu, ponieważ w poprzednich ewidentnie mu nie szło. W porę jednak wrócił do swojego poziomu i nie popełnił żadnego większego błędu. Takiego Miłosza chcemy oglądać w każdym meczu.

Adrián Diéguez
8.3

Fox - Co można napisać o środkowym obrońcy, kiedy przeciwnik oddaje pierwszy, pożal się Boże celny strzał na kilka minut przed końcem spotkania? El Professore! Podobnie jak Matysik do gry w defensywie dołożył, szczególnie w pierwszej połowie, fajne wyprowadzanie piłki.
FYM - Można stwierdzić, że najlepszym podsumowaniem jego gry było to, że przeciwnik już w przerwie dokonał zmiany na pozycji środkowego napastnika. Nie tylko Pekhart sobie przy nim nie pograł. Bardzo udana weryfikacja jego formy na tle wymagającego rywala.
Maciek - Szef defensywy wrócił na dobre tory. Bardzo dobrze dyrygował obroną i mądrze podawał do przodu. Występ jeszcze nie ekspercki, ale już bliżej do niego niż dalej.
Orzech - Mieliśmy ”Ministra Obrony Narodowej”, teraz mamy "El Profesora". Nie przegrał żadnego pojedynku w powietrzu (poza jednym niecelnym strąceniem Pekharta). Dyrygent gry obronnej naszego bloku defensywnego.

Bartłomiej Wdowik
7.9

Fox - Cichy bohater meczu. Należą się Bartkowi pochwały za grę obronną, ale też i dwie asysty drugiego stopnia. Szczególnie ładne było zagranie do Imaza przy bramce na 1:0. A już takiej "pełnoprawnej" asysty pozbawił go Afi zapierniczając w słupek.
FYM - Złapał wiatr w żagle. Bez dwóch zdań to jego najlepszy sezon w karierze i cholernie cieszy, że złapał powtarzalność. Jego powrót do defensywy zakończony efektownym wślizgiem i udanym odbiorem można puszczać adeptom akademii piłkarskich.
Maciek - Jedna duża pomyłka w I połowie, którą na szczęście zepsuł nasz były gwiazdor. Potem walczył i grał dobrze jak pozostali koledzy.
Orzech - Dwa kluczowe podania. Bardzo aktywny. Niesamowity, około 50-metrowy powrót i czyste wybicie wślizgiem na pełnej szybkości. Zagrał tak dobrze jak cała obrona, dokładając konkret z przodu.

Nené
7.4

Fox - Nie był to spektakularny występ Portugalczyka, ale nie o walory estetyczne w tym meczu chodziło. Trzeba było zneutralizować piekielnie silny środek pola "leee… wiadomo czego" i to się udało. Bardzo ładnie uzupełniali się z Tarasem i wymieniali pozycjami.
FYM - Może nie było efektowności, ale była efektywność, a na jego pozycji to jest jednak priorytet. Nie potrzeba fajerwerków w każdym meczu.
Maciek - Trochę słabszy występ, trochę za dużo strat i podań przechwyconych przez rywali.
Orzech - Harował, pracował, ale nie miał okazji na pokazanie się w ofensywie. Chciał być pod grą i był bardzo aktywny. Dobry mecz naszego Portugalczyka.

Taras Romanczuk
8.4

Fox - Naprawdę miło się oglądało Kapitana. A takie sformułowanie rzadko pasuje do Jego gry! Oprócz harówki w defensywie bardzo fajnie podawał piłkę Kolegom. I to nie koniecznie tym stojącym najbliżej!
FYM - Chyba miał coś do udowodnienia po majowym występie na Łazienkowskiej. Widać było, że podchodzi do tego meczu z wyjątkowym skupieniem. On rozumie charakter tych spotkań. I tym razem za tym zrozumieniem poszło zaprezentowanie tego, co chcemy oglądać zawsze.
Maciek - Kapitan pracował za dwóch, świetny występ. Przerywał, czyścił prawie wszystko i podawał do przodu.
Orzech - Bardzo zmotywowany wyszedł na ten mecz i był to najlepszy występ Tarasa od dawna. Potrzebował, aby podbudować siebie mentalnie, i na tle tak mocnego rywala wszystko mu wychodziło. Brawo.

Dominik Marczuk
7.9

Fox - Kolejna asysta. I to jaka! Dotychczas Dominik przyzwyczaił nas do dograń z prawego skrzydła, a tu niespodzianka. Dośrodkował Imazowi na przysłowiowy "czubek nosa" z lewej strony i do tego lewą nogą! Bardzo dobry występ skrzydłowego, który zdaje się być całkowicie pozbawiony respektu dla jakichkolwiek rywali. I bardzo dobrze!
FYM - Kolejna asysta na jego koncie. Rozkręca nam się nasz młody skrzydłowy. Podobnie jak w przypadku Wdowika widać jak kolejne dobre występy napędzają go.
Maciek - Mimo, że był mocno pilnowany, potrafił się rywalowi urwać. Piękna asysta przy golu Jesusa. Oby tak dalej
Orzech - Przebojowy w ofensywie i znowu z konkretem. W wywiadzie pomeczowym nie był jednak z siebie zadowolony, uważam że niesłusznie. Może w defensywie trochę odpuścił, ale za to w duecie z Imazem wypracował kolejnego gola.

José Naranjo
8.0

Fox - Strzelił na 1:0 i czego więcej od Niego chcieć? Kilka razy fajnie poklepał w ofensywie, ale brakowało mu trochę decyzyjności. Fajnie, że choć Jesus go na boisku dostrzega...
FYM - Dostał znakomite podanie i nie mniej znakomicie je wykończył. To nie był przypadek. Oby dostawał takich podań jak najwięcej, to i kolejnych bramek będziemy się mogli spodziewać.
Maciek - Wykorzystał piękną asystę Jesusa i otworzył wynik meczu. Potem szarpał, ale był już dobrze pilnowany i faulowany przez rywali.
Orzech - Niezły "timing" przy uniknięciu spalonego po podaniu Jesusa. Uderzenie na bramkę? Mocne i precyzyjne. Występ oprócz gola również na duży plus. Czekam, aby w każdym meczu pokazywał swoją jakość, bo ewidentnie ją ma.

Jesús Imaz
9.3 [MVP]

Fox - Kolejny gol i kolejna asysta na koncie naszego goleadora. Dzień w biurze… Nasz najlepszy piłkarz w niedzielny wieczór. Tfuuu, Pan Piłkarz!
FYM - Kiedyś ktoś powiedziałby, że dzięki asyście i bramce wygrał ten mecz w pojedynkę, ale Jesus wie, że obecnie ma z kim grać i gra on, oraz jego koledzy, jako drużyna. I to przynosi efekt.
Maciek - Piękny gol i piękna asysta. Pracował ciężko, waleczny. Bardzo dobry występ.
Orzech - Piękna asysta i gol na podwyższenie wyniku. Najpierw Śląsk, teraz Legia. Imaz naprawdę potrzebuje wyzwań w postaci lepszych zespołów. Wkomponowanie takiego zawodnika w drużynę nie jest proste, ale trenerowi ten proces się udał.

Afimico Pululu
7.9

Fox - Tytaniczna praca, ale tym razem bez efektu bramkowego. Raz obił słupek, a raz Marciniak odwołał karnego do którego wykonania Afi już się sposobił. Naprawdę nie wiem czy decyzja sędziego była słuszna, ale na wynik meczu nie wpłynęła. Najważniejsze, że mamy ma-sa-krycz-ne-go NAPADZIORA!
FYM - Nie było zaskoczeniem, że jego podstawowym zadaniem było przyjmowanie piłki i utrzymywanie jej. I to mu wychodziło. To jest jego specjalizacja. Teraz byłoby dobrze, że dołożył do tego szybszy proces decyzyjny.
Maciek - Choć bez bramki, miał swoje okazje, np. trafił w słupek. Jak zawsze walczył, bardzo często faulowany.
Orzech - Wysoki poziom. Piękny wyskok do piłki przy rzucie rożnym, jednak trafił tylko w słupek. W drugiej połowie po klepce z Imazem odgwizdano na nim rzut karny, niestety anulowany. Dawał oddech defensywie dobrym utrzymywaniem się przy piłce.

Kristoffer Hansen
6.3 [Flet]

Fox - Jakoś się nie mogę do Norwega przekonać. Jest wolny, traci piłkę i plącze się w nieudane dryblingi. Z całą pewnością Jego wejście nie było wzmocnieniem. Mam nadzieję, że się jednak ogarnie, bo w Widzewie pokazywał klasę.
FYM - Trudno chwalić Norwega za udane wejście do drużyny. Kolejne spotkanie, kiedy właściwie nie ma co powiedzieć o jego obecności na murawie poza tym, że miała miejsce. Lekkie rozczarowanie z jego strony, ale może cierpliwość wobec niego się opłaci.
Maciek - Dobra zmiana, choć może zbyt ambitna, przez co jego akcje były za łatwo zatrzymywane przez obrońców rywali.
Orzech - Spodziewałem się po nim więcej. Może nie jest jeszcze w swoim topie, ale myślałem że przetrzyma piłkę w strefie ataku. Aktywny w grze obronnej.

Jarosław Kubicki
7.0

Fox - Zmienił Nene i pomimo że gdy wchodził na plac "leee… wiadomo co" miała już na nim i Josue i Ślisza, nie byli w stanie zdominować "Jagi". Duża w tym zasługa Jarosława, który tym razem musiał skupić się na poczynaniach defensywnych i wywiązał się z tego zadania bardzo dobrze.
FYM - Chyba nikt nie odważy się zaprzeczyć, że dobrze go mieć w składzie. To duży komfort mieć do dyspozycji zawodnika, który wejdzie na boisko i dołoży uspokojenie gry, płynność, pewność.
Maciek - Dobra zmiana, choć mogła być lepsza. Ambitna gra, choć zbyt czytelna dla rywali.
Orzech - Dobry występ naszego pomocnika. Jarek nie pęka przed żadnym przeciwnikiem i daje dużo spokoju Drużynie. Nie schodzi poniżej swojego poziomu i za to pochwała.

Mateusz Skrzypczak
7.0

Fox - Dostał kwadrans gry w czasie gdy "farszawiacy" pchali się na nas już na całego i nie pękł. Bardzo przyzwoity występ Mateusza, który jednak w tej chwili jest naszym stoperem nr 3.
FYM - Wszedł na boisko by jeszcze bardziej uszczelnić zasieki przed bramką Jagiellonii. Zadanie wykonał. Plus do notesu przy jego nazwisku.
Maciek - Wszedł, nic nie zepsuł, w sumie całkiem udany występ.
Orzech - Mateusz, jestem zaskoczony na duży plus. Stał się naprawdę solidnym obrońcą. Oby tak dalej.

Wojciech Łaski
6.3

Fox - Nic nie spieprzył, ale też i nic wybitnego z przodu nie zaprezentował. A szkoda, bo przy swej szybkości i umiejętności strzału z daleka mógł postraszyć podmęczonych przeciwników. Taki anonimowy kwadrans Wojtka na murawie.
FYM - Nie pograł za dużo, ale chyba nie w takim celu pojawił się na murawie. Miał być pierwszym pressującym, który nie pozwoli, by przeciwnik mógł akcję rozpoczynać już na naszej połowie. Na popisy ofensywne będą inne okazje.
Maciek - Występ niezły, ale nie potrafił urwać się obrońcom. Do tego ta żółta kartka.
Orzech - Chyba ma jakiś zakład z Tomkiem Kupiszem kto będzie miał mniej minut, a więcej kartek. Podobny występ co Hansen. Osobiście jestem rozczarowany, bo początek sezonu miał obiecujący.Bez oceny - Tomasz Kupisz


 
 
 
 
Klub
M
PKT
BR
1
Jagiellonia Białystok
28
52
64-38
2
Śląsk Wrocław
28
50
38-26
3
Lech Poznań
28
48
40-32
4
Pogoń Szczecin
28
47
54-32
5
Raków Częstochowa
28
46
50-31
6
Legia Warszawa
28
46
43-33
7
Górnik Zabrze
28
45
38-32
8
Widzew Łódź
28
39
36-36
9
Stal Mielec
28
38
33-34
10
Radomiak Radom
28
35
34-43
11
Zagłębie Lubin
28
35
30-41
12
Cracovia
28
32
38-39
13
Piast Gliwice
28
32
28-32
14
Warta Poznań
28
31
26-33
15
Puszcza Niepołomice
28
29
34-46
16
Korona Kielce
28
27
30-38
17
ŁKS Łódź
28
21
26-58
18
Ruch Chorzów
28
20
29-47
 
OSTATNI
14.04.2024, 15:00
 
 

1:3

 
 
 
 
Bramki
Zawodnik
9
Jesus Imaz
9
Bartłomiej Wdowik
8
Afimico Pululu
7
Rui Filipe Da Cunha Correia Nene
6
Kristoffer Hansen
6
Jose Manuel Garcia Naranjo
6
Dominik Marczuk
3
Mateusz Skrzypczak
2
Kaan Caliskaner
2
Jakub Lewicki
1
Wojciech Łaski
1
Michal Sacek
1
Jarosław Kubicki
 
 
 
 
Partnerzy
 
 
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Znajdź nas na:
Partnerzy
 
 
© 2004-2024 jagiellonia.net. Wszelkie prawa zastrzeżone


Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.