Mała prośba – wielka sprawa
Filip  |  30 Lipca 2018  g. 13:49  |  Aktualizacja: 30 Lipca 2018  g. 13:52
Każdy z nas dotknięty szczęściem spędzania rodzinnych wakacji w dniu meczu z Rio Ave poza Białymstokiem, był zapewnie dotknięty nieszczęściem oglądania tego spotkania w telewizji. Choć w zasadzie wizja była zupełnie w porządku, ale fonia była nie do przyjęcia.

 Nie będę powielał poglądów Pitero, które opublikował on na naszej stronie w swoim artykule. W zupełności je podzielam – jak pewnie wiekszość z Was. Po co więc ta pisanina? Ano chcę wniknąć głebiej w psychologiczny aspekt sprawy.
Czas się chyba przyzwyczaić, że ledwo skrywana przez niektórych nienawiść do Jagi będzie narastać. Ba! Ona już nie jest skrywana, a o ile nawet – to bardzo nieudolnie. Kto się teraz zdziwił niech obejrzy mecz z odtworzenia. Zapewniam, dyskusji nie podejmie.
Wraz z koniecznością przyzwyczajenia się do krzywych spojrzeń i debilnych, opartych na stereotypach komentarzy, czas nauczyć się ze spokojem ignorować tych dzbanów. Niech mówią co chcą, niech mówią co im ślina na język przyniesie. Róbmy swoje! Piłkarze, klub, kibice – róbmy swoje i nie bierzmy do głowy! Swoją drogą, dla mnie zaczyna się to robić miłe, że mój klub, moja drużyna stanowi taki wielki, uwierający kolec w ich dupach. Kolec, który wniknął głeboko i boli jak cholera.
Jaga jako klub i Jaga jako drużyna, cicho, konsekwentnie i sukcesywnie idzie do przodu. Świadomie czy nieświadomie rozwala też koncepcję budowania jednego wielkiego polskiego klubu, który reprezentowałby nasz kraj z sukcesami na arenie międzynarodowej – oczywiście nie tłumaczę o jaki klub chodzi. Cały naród odbudowywał swoją stolicę – to i wszyskie kluby muszą pracować na wielkość ich przodującej drużyny piłkarskiej, zjednoczonej w jednolitym piłkarskim froncie na niwie jedynie słusznego klubu. ( Sory – taka reminiscencja z dziennika telewizyjnego ).
Jaga świadomie czy nie, ale pokazuje już kolejny rok wielkiego wała takiemu rozumowaniu. To może drażnić. To może uwierać.
Nie wiem czy przejdziemy Rio Ave. Wierzę w to bardzo, choć rozum mówi co innego.
Wiem jednak, że Jaga zagra tak, że kolec w dupach paru panów-dzbanów wbije jeszcze głębiej. A może nawet przybierze tę formę?
Fajnie by było co ?
Stąd mój apel do drużyny – równo nawlekajcie. Dajcie komentatorom Polsatu tę przyjemność.
Pozdrawiam bruner
 
 
 
 
Klub
M
PKT
BR
1
Lech Poznań
34
60
62-45
2
Górnik Zabrze
34
56
50-38
3
Jagiellonia Białystok
34
56
56-41
4
Raków Częstochowa
34
55
51-40
5
GKS Katowice
34
50
51-45
6
Legia Warszawa
34
49
42-37
7
Zagłębie Lubin
34
48
45-38
8
Wisła Płock
34
46
34-38
9
Pogoń Szczecin
34
45
47-49
10
Radomiak Radom
34
44
52-53
11
Korona Kielce
34
43
40-40
12
Motor Lublin
34
43
46-53
13
Cracovia
34
42
39-42
14
Widzew Łódź
34
42
41-41
15
Piast Gliwice
34
41
42-46
16
Lechia Gdańsk
34
38
62-65
17
Arka Gdynia
34
36
34-61
18
Bruk-Bet
34
34
43-65
 
OSTATNI
23.05.2026, 17:30
 
 

1:0

 
NASTĘPNY
25.07.2026, 14:45
 
 

-:-

 
 
 
 
 
 
Partnerzy
 
 
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
Znajdź nas na:
Partnerzy
 
 
© 2004-2026 jagiellonia.net. Wszelkie prawa zastrzeżone


Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.