W chwili obecnej znanych jest już większość szczegółów związanych z Piknikiem w Grajewie przy klubie Hades, który odbędzie się w sobotę 22 lipca, czyli już praktycznie za tydzień.
Plan pikniku przedstawia się następująco:
1. Rozpoczęcie turnieju Fan Clubów w piłce nożnej – 11.00
2. Przyjazd autokarów z kibicami z Białegostoku – 14.00
3. Mecz finałowy turnieju FC – 15.00
4. Wręczenie nagród dla uczestników turnieju FC – 15.20
5. Początek imprez towarzyszących piknikowi – 15.30
• rzuty karne
• malowanie twarzy w barwy klubowe
• konkurs na najciekawszą piosenkę kibicowską
• wybory „ Miss kibicek”
• konkurs na najsilniejszego kibica
• konkurs żonglerki dla młodych kibiców
• wystawa zdjęć z meczów Jagiellonii z minionego sezonu
• prezentacja pracy naszej redakcji (pokaz relacji live etc.)
• konkurs na najciekawiej ubranego kibica
• zdjęcie z żubrem i wilkiem
• spotkanie integracyjne z piłkarzami Jagiellonii i Warmii
6. Główny punkt imprezy – mecz sparingowy Jagiellonii i Warmii – 17.00
7. Koncert zespołu Vintage – 19.00
8. Zakończenie imprezy i odjazd autokarów do Białegostoku – 20.40-21.00
Informacje i dyskusję na temat Pikniku możecie śledzić na
Forum Kibiców Jagiellonii
Piknik zapowiada się bardzo interesująca. Oprócz głównej atrakcji jaką będzie mecz Jagiellonii z Warmią równie ciekawie zapowiada się koncert zespołu Vintage. Większości z nas ta nazwa niewiele mówi, ale pod nią kryją się muzycy występujący w czołówce polskich zespołów rockowych.
Charakterystyka poszczególnych członków zespołu (dość długa ale godna uwagi i przeczytania):
Krzysztof Wałecki (ur. 26.09.1961)
Wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów.
W wieku 9 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie i gitarze. W 13 roku życia wstąpił do zespołu „Hell”. W 1981 r. rozpoczął służbę wojskową w Orkiestrze Reprezentacyjnej WP i … założył zespół „Rogatywka”. Po wyjściu z wojska stworzył własną grupę rock and rollową o nazwie „SAPO”. Po roku działalności wraz z zespołem wziął udział w koncercie „Debiuty” na festiwalu w Opolu. Po 3 latach przerwy wrócił do pracy muzycznej, by nagrać dwie płyty z zespołem „Person”. W 1994 r. wraz z Krzysztofem Wrońskim założył akustyczny duet „Country Road”. W 1995 r. został wokalistą „Oddziału Zamkniętego”. W tym zespole śpiewał przez 5 lat. Z „OZ” nagrał płytę „Parszywa 13” . Jest także autorem wszystkich tekstów z tej płyty. Od 2000 r. zajmuje się działalnością solową. W 2003 roku stworzył projekt „MASK” (wspólnie z gitarzystą Markiem Raduli, Stevem Loganem – gitara basowa i Arturem Malikiem – perkusja). Nagrał kilkanaście własnych piosenek, które niebawem złożą się na nową płytę, nagrana już z zespołem VINTAGE.
Mietek "Mechanik" Jurecki (ur. 03.10.1956)
Gitara basowa, gitary
Muzyczne dzieje Jureckiego rozpoczęły się w zespole, który wspólnie z kolegami założył w szkole podstawowej. Potem w zespole "Express" śpiewał oraz grał na gitarze. Pierwszą profesjonalną grupą Mietka był NURT. Później rozpoczął pracę jako muzyk orkiestry PR i TV we Wrocławiu. Następnie grał z zespołem "MSA1111", z którym zdobył wiele nagród na festiwalu "Jazz nad Odrą" oraz "Romualdem i Romanem", Haliną Frąckowiak, "Alex Bandem", "Testem", "Wandą i Bandą", "Perfectem" i wieloma innymi. W 1981 r. rozpoczął współpracę z "Budką Suflera". Był współtwórcą największych osiągnięć tego zespołu. Pracując w "Budce", w "wolnej chwili", nagrał niezliczoną ilość płyt jako sideman, wygrał kilka konkursów jazzowych, występował w swoich projektach solowych jako "Mechanik". Z udziałem najlepszych polskich gitarzystów nagrał autorską płytę "12 sprawiedliwych". Miesięcznik "Gitara & Bas" przyznał temu wydawnictwu tytuł "Płyty Roku", a Mietek uzyskał tytuł najlepszego polskiego basisty rockowego.
Kolejnym projektem Jureckiego był zespół "Półbuty", z którym nagrał płytę "To twoje życie i twoje marzenia", która zawiera jego kompozycje. Piosenki "Półbutów" przez wiele tygodni znajdowały się na pierwszych miejscach list przebojów radiostacji regionalnych. „Mechanik” nagrał wiele przebojowych piosenek dla takich wykonawców jak: Stachursky, Wojciech Gąssowski, Danuta Błażejczyk i Dariusz Kordek. Jest kompozytorem piosenek do seriali telewizyjnych "M jak miłość' i "Samo życie".
Marek Raduli (ur. 21.06.1959)
Gitara
W 1972 roku skończył Szkołę Muzyczną I stopnia w Kędzierzynie-Koźlu, w 1976 roku - Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu. Uczył się muzyki i grał. Zaczynał w środowisku opolskim: był członkiem zespołów 'PEX 75' i 'SYNTEZA PP', nagradzanych na przeglądach 'Muzyczna Jesień' (Grodków-Kędzierzyn, 1978 i 1979). Wiele zawdzięcza (jak sam z atencją wspomina) opiece Edwarda Spyrki z opolskiej rozgłośni Polskiego Radia. Współpracował z takimi muzykami, jak Jan Cichy i Andrzej Trefon. Grał w opolskim zespole (o jazzowych aspiracjach) REBUS. Pojawiał się w różnych składach grup, z których potem powstał zespół-legenda: TSA. W 1982 roku związał się na dłużej z zespołem Banda i Wanda (płyty „Banda i Wanda”, 1983; „Mamy Czas”, 1985; „Własna Kalifornia”; 1989). Lata osiemdziesiąte były dla Marka szkołą muzycznego charakteru i zaowocowały rozmaitymi związkami, których artystyczne rezultaty pojawiły się w następnym dziesięcioleciu. Wiele i intensywnie koncertował, równolegle pracując jako muzyk sesyjny. Wszystko to obok płyt, w nagraniu których brał udział jako pełnoprawny członek zespołów: Kciuk Surzyn Band („Klucha w śpiewnik”, 1990), grupa Tadeusza Nalepy („Absolutnie”, 1991), Bajm („Biała Armia”, 1991), Three Generations Trio - Zbigniew Lewandowski & Friends ('Live!', 1992), Bajm („Płomień z nieba”, 1993). Pierwszą płytą Budki Suflera, w nagraniu której brał udział, była „Cisza” (1993); potem było jeszcze osiem kolejnych... Zawsze otwarty, nie stronił też od udziału w różnych projektach - np. Maryli Rodowicz („Marysia Biesiadna”, 1995), Jackowi Skubikowskiemu („Uczciwa bieda”, 1995), czy Maciejowi Zembatemu (ścieżka dźwiękowa do filmu „Siedem Życzeń”). Wspomógł Krzysztofa Gabłońskiego („Full Sernice”, 1995), Izabelę Trojanowską („Chcę inaczej”, 1996), Darka Kordka („Tylko cień”, 1996) - nie mówiąc o wielu innych przedsięwzięciach.
Jacek Markuszewski (ur. 14.12.1978)
Perkusja
Urodził się we Wrocławiu. Muzyczną karierę rozpoczął mając 7 lat, kiedy to zagrał swój pierwszy koncert razem z ojcem – muzykiem. W domu Jacka zawsze było dużo różnych instrumentów, w tym także perkusja. Pierwsze lekcje gry na perkusji pobierał właśnie u ojca. Potem swoje zamiłowanie do perkusji rozwijał w szkole podstawowej muzycznej (I st.), a następnie w średniej muzycznej (II st.). Pierwszym zespołem, w którym zaczął była (jeszcze w szkole) heavy-metalowa grupa "BRACTEARIA". Wkrótce po odejściu z tej grupy został członkiem wrocławskiej formacji "TRAF". Współpracował z nią przez 4 lata, czego owocem było nagranie singla. W roku 2000 opuścił zespół i został muzykiem sesyjnym. Rok 2001 przyniósł liczne propozycje współpracy z wieloma wykonawcami, m.in. z Andrzejem Cierniewskim, z którym zagrał ok. 20 koncertów w cyklu imprez "Lata z Radiem". W 2002 r. założył zespół "PROJECTX", gdzie grał muzykę instrumentalną w stylu rocka progresywnego. Lata współpracy ze znakomitymi muzykami i edukacji muzycznej przynoszą wyśmienite efekty. Jego inspiracje odzwierciedlają się w grze na długi czas... Teraz w Vintage.
Impreza zapowiada się przednia, zatem
WSZYSCY DO GRAJEWA