Wszystko co najgorsze mogło nas spotkać spotkało nas w niedzielę.
Szarlej  |  15 Kwietnia 2024  g. 11:29  |  Aktualizacja: 15 Kwietnia 2024  g. 12:10
Jagiellonia Białystok przegrała z Cracovią 1-3 przy Słonecznej w Białymstoku.

Każdy z nas zmierzał na stadion w niedzielne popołudnie z dużymi oczekiwaniami. Kolejki mijają, przeciwnicy tracą punkty, marzenia i oczekiwania rosną. Ponad 18 tysięcy kibiców na trybunach, zacna oprawa, dobry początek spotkania.

Dziewiąta minuta spotkania, rzut rożny wykonany przez Nene, piłka trafiła do Wdowika, który wrzuca ją w pole karne. Bramka samobójcza autorstwa zawodnika Cracovii o nazwisku Ghita. Sytuacja idealna. Jaga pierwsza zdobyła bramkę, a gdy pierwsza strzela gola to z reguły nie przegrywa spotkań. Gra toczy się dalej, Jagiellonia dominuje przeciwnika. Nadeszła minuta szesnasta. I tym miejscu rozpoczyna się koszmar kibiców i drużyny gospodarzy. Zawodnik KSC po odbiorze rzucił długą piłkę za plecy obrońców Jagiellonii. Wyścig Kallmana i Diegueza do piłki. Walka bark w bark przegrana przez obrońcę Jagi, który postanawia obalić rywala. Sędzia wyciągnął czerwoną kartkę, która rozpoczyna serię złych wydarzeń dla Jagiellonii. Kolejne dziewięć minut spotkania to chaos i pełna dezorganizacja gry drużyny z Białegostoku. Cracovia zadała pierwszy cios w 22 minucie rozklepując obronę Jagi. Zaś drugi cios padł w 25 minucie meczu. Obie akcje bramkowe wynikały z wysokiego pressingu Krakusów, odbyły się prawą stroną boiska. Trener Siemieniec dokonał w 24 minucie spotkania zmianę, boisko opuścił Hansen. W jego miejsce wszedł Stojinović by załatać dziurę w obronie po Dieguzie. Ku zdumieniu wszystkich obecnych na trybunach po wyjściu na prowadzenie Cracovia cofnęła się i postanowiła się bronić. Efekt? Jagiellonia zaczęła funkcjonować w sposób zorganizowany co przełożyło na akcję, która przyniosła rzut karny po faulu na Nene. I co? I nic! Pululu fatalnie wykonał jedenastkę uderzając w środek bramki na wysokości kolan bramkarza, który obronił strzał i obronił dobitkę w wykonaniu Imaza. Do przerwy Cracovia atakowała, Jagiellonia kreowała grę...Uderzenie Pululu przewrotką w polu karnym, groźny strzał z rzutu wolnego Wdowika w doliczonym czasie gry dobitnie to potwierdziły.

Na drugą połowę Jaga wyszła zdeterminowana i lepiej zorganizowana. Przełożyło się to na powolną dominację na boisku pomimo gry w dziesięciu. W sercach kibiców rosła wiara w odwrócenie wyniku, lecz ów wiara została zabita w 49 minucie spotkania po błędach naszej obrony we własnym polu karnym. Atansov strzałem do z 3 metra zabił nadzieję w kibicach zebranych przy Słonecznej. Do końca spotkania Jagiellonia próbowała atakować i kreować akcje, lecz z każdą minutą widoczna była gra w osłabieniu. Drużyna z Krakowa kontorwała i pozostając w głębokiej obronie.

Na pochwałę indywidualną zasługuje bramkarz Jagi, Zlatan Alomerović, którzy popisał się kilkoma fantastycznymi interwencjami. Właśnie taki Zlatan jest nam wszystkim potrzebny!

Cracovia wygrała zasłużenie wykorzystując głupotę środkowego obrońcy Jagiellonii. Godny uwagi jest styl w jakim chciała grać w piłkę. Długimi minutami wylegiwała się na murawie, zaś pod koniec spotkania pomimo przewagi oddychała rękawami. Piłkarze KSC powinni dokonać egzekucji na Jagiellończykach, lecz woleli leżeć i urywać czas.

Jagiellonia kolejny raz nie wykorzystuje możliwości urwania się dla peletonu, który gna w ślimaczym tempie po tytuł. Presja i emocje w Białymstoku rosną z każdą kolejką. Czy jest to nam, kibicom i drużynie potrzebne? Raczej nie. Cieszmy się z tego gdzie jesteśmy i żyjmy od meczu do meczu. O marzeniach mówmy, gdy już się spełnią.

14 kwietnia 2024, 15:00 - Białystok (Stadion Miejski)

Jagiellonia Białystok 1-3 Cracovia

Bartłomiej Wdowik 10 - Michał Rakoczy 22, Arttu Hoskonen 25, Jani Atanasov 49

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović - 16. Michal Sáček (78, 14. Jarosław Kubicki), 72. Mateusz Skrzypczak, 17. Adrián Diéguez, 27. Bartłomiej Wdowik - 7. Dominik Marczuk (78, 36. Jakub Lewicki), 6. Taras Romanczuk (71, 28. José Naranjo), 8. Nené (78, 39. Aurélien Nguiamba), 11. Jesús Imaz, 99. Kristoffer Hansen (23, 3. Dušan Stojinović) - 10. Afimico Pululu.

Cracovia: 13. Sebastian Madejski - 25. Otar Kakabadze, 5. Virgil Ghiță, 22. Arttu Hoskonen (78, 33. Eneo Bitri), 3. Andreas Skovgaard, 19. Davíð Kristján Ólafsson - 88. Patryk Sokołowski, 6. Jani Atanasov, 7. Patryk Makuch, 10. Michał Rakoczy (62, 11. Mikkel Maigaard) - 9. Benjamin Källman (71, 18. Takuto Oshima).

żółte kartki: Stojinović, Naranjo - Rakoczy, Skovgaard, Kakabadze, Atanasov.

czerwona kartka: Adrián Diéguez (16. minuta, Jagiellonia, za faul taktyczny).

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).

widzów: 18 184.