Zasłużyliśmy tylko na remis...
FYM  |  25 Listopada 2023  g. 13:37  |  Aktualizacja: 25 Listopada 2023  g. 22:50
Jagiellonia Białystok bezbramkowo zremisowała z Piastem Gliwice. Takim jednym zdaniem można by podsumować piątkowe starcie obu ekip. Gdyby ktoś był pierwszy raz na stadionie i nie znał naszego kompletu strojów to na pewno wicelidera rozpoznałby w przyjezdnych, bo tego wieczoru nasza Drużyna nie przypominała samej siebie. Powstało sporo materiałów promujących to spotkanie, z filmem inspirowanym epoką średniowiecza na czele. Jagiellonia zainspirowała się tym filmikiem i zagrała futbol "rodem ze średniowiecza".

Przystąpiliśmy do tego spotkania dodatkowo osłabieni brakiem Adriana Diegueza, który znalazł się poza kadrą. Eksperymentalne zestawienie dawało nam symptomy do tego, że to nie będzie łatwe spotkanie. I nie było. Od początku Piast przejął piłkę i kontrolował wydarzenia na boisku. To co jest domeną naszego Zespołu, obserwowaliśmy u rywala. Tak jak zawsze to my atakowaliśmy od początku, to teraz czekaliśmy na kontry. W 20 minucie otrzymaliśmy poważne ostrzeżenie, kiedy to Jakub Holubek uderzył w słupek. Nareszcie, w 35 (!!!) minucie doczekaliśmy się pierwszej groźbnej akcji Jagiellonii, niestety zakończonej podaniem do bramkarza przez Jose Naranjo. Następnym akcentem ofensywnym z naszej strony był rykoszet po strzale Jakuba Lewickiego. To wszystko działo się pod pełną kontrolą zawodników Piasta. Z drugiej strony mieliśmy przestrzeloną szansę Michaela Ameyaw, kiedy to nie potrafił on skierować piłki do pustej bramki (podanie było bardzo mocne i wyrzucające). Najlepszą okazję do zdobycia bramki mieliśmy już w doliczonym czasie pierwszej połowy. Kristoffer Hansen przejął piłkę skiksowaną przez obrońcę i ruszył na bramkę od koła środkowego. Zakończył tę akcję podaniem do bramkarza, co było w zamyśle próbą lobowania.

Z nadziejami oczekiwaliśmy drugiej połowy, bo po prostu nie mogliśmy zagrać gorzej. Po przerwie to jednak ciągła kontrola przez Piasta Gliwice. W 58 minucie uderzenie z rzutu wolnego przez Jose Naranjo zatrzymuje się na murze. Chwilę po tym zagraniu Trener Adrian Siemienic przeprowadza pierwsze dwie zmiany w Jagiellonii Białystok. Bezproduktywny Jakub Lewicki i irytujący Jose Naranjo ustępują placu gry Afimico Pululu oraz Dominikowi Marczukowi. Od tego momentu zaczyna się w końcu dziać coś więcej niż dominacja Piasta. W okolicy 70 minuty Michael Ameyaw pięknie uderza z główki, ale przez pozostawioną nogę zostaje odgwizdany spalony. Kluczową sytuacją dla przebiegu meczu mogła być sytuacja z kilku minut później. Afimico Pululu w bardzo sprytny sposób chciał minąć Ariela Mosóra, a ten musiał ratować się zapaśniczym przytrzymaniem. Czerowna karta i rzut wolny z okolic 16 metra to brzmiało jak olbrzymia szansa. Do piłki podszedł Bartłomiej Wdowik, ale trafił w mur. Chwilę później Dominik Marczuk w indywidualnej akcji trafia do koszyczka Karola Szymańskiego. Aleksandar Vukovic decyduje się na pierwszą zmianę w 79 minucie. Migelito wchodzi za Miłosza Szczepańskiego, a chwilę potem za Jorge Felixa na boisku melduje się Gabriel Kirejczyk. Obraz gry nie ulega zmianie i pomimo gry w przewadze i większej aktywności pod bramką rywala brak konkretów z naszej strony. Tak bezzębnej Jagiellonii dawno nie oglądaliśmy przy Słonecznej. Ostatnimi przeprowadzonymi zmianami było wejście Tomasza Kupisza za Kristoffera Hansena, a u rywala Damiana Kądziora zmienił Tihomir Kostadinov. Tomasz Kupisz po jednej z wrzutek uderzył głową celnie na bramkę i z lekkimi problemami obronił Karol Szymański. W ósmej minucie doliczonego czasu gry sędzia Jarosław Przybyła zakończył to "widowisko".

Nie zdobywamy trzech punków, ale też z przebiegu gry zwyczajnie na nie zasłużyliśmy. Przerwa reprezentacyjna negatywnie wpłynęła na Drużynę. Nastroje są raczej ponure, ponieważ był to najsłabszy mecz Jagiellonii od meczu z Rakowem Częstochowa (w 1 kolejce obecnego sezonu). Oby to był wypadek przy pracy, ponieważ już za tydzień naszą formę sprawdzi Warta Poznań. Wierzymy w mentalny powrót całego zespołu i oczekujemy punktów w nadchodzącym spotkaniu. Do boju BKS!

24.11.2023, 20:30 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 0:0 (0:0)
Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović - 3. Dušan Stojinović, 72. Mateusz Skrzypczak, 32. Miłosz Matysik, 27. Bartłomiej Wdowik - 36. Jakub Lewicki (60, 7. Dominik Marczuk), 6. Taras Romanczuk, 16. Michal Sáček, 99. Kristoffer Hansen (88, 18. Tomasz Kupisz) - 11. Jesús Imaz, 28. José Naranjo (60, 10. Afimico Pululu).

Piast: 33. Karol Szymański - 77. Arkadiusz Pyrka, 2. Ariel Mosór, 4. Jakub Czerwiński, 14. Jakub Holúbek - 11. Damian Kądzior (88, 96. Tihomir Kostadinov), 5. Tomáš Huk, 6. Michał Chrapek, 30. Miłosz Szczepański (79, 3. Miguel Muñoz), 19. Michael Ameyaw - 7. Jorge Félix (82, 27. Gabriel Kirejczyk).

Żółte kartki: Romanczuk, Naranjo, Sáček - Holúbek
Czerwona kartka: Ariel Mosór
Sędziował: Jarosław Przybył