Śląsk vs Jagiellonia - Oceny pomeczowe
FYM  |  5 Września 2023  g. 22:15  |  Aktualizacja: 5 Września 2023  g. 22:21
I poleciały ocenki w dół w porównaniu z poprzednimi spotkaniami. Trudno było się spodziewać innego obrotu spraw po porażce...

Zlatan Alomerović
5.6

Fox - N
iby dobry mecz naszego bramkarza, a jednak… punkcik mniej za puszczenie strzału Exposito po krótkim rogu.
FYM - Nie popisał się przy pierwszym golu Śląska. Ten strzał był do wybronienia. Zabrakło niewiele, ale niestety zabrakło.
Maciek - To był słabszy dzień Zlatana. Karny wiadomo, loteria. Przy bramce na 1:0 mógł się zachować lepiej.

Michal Sáček
4.9

Fox - Chwaliliśmy, chwaliliśmy i przechwaliliśmy. W ofensywie dawał niewiele, ale za to był okrutnie objeżdżany przez wrocławian w obronie. Zazwyczaj nie nadążał za skrzydłowym Śląska. Dopuścił też do groźnego strzału Żukowskiego w 1 połowie.
FYM - Gdyby był szybszy powiedziałbym, że problem obsady prawej obrony jest rozwiązany. Kilka ważnych (i efektownych) interwencji.
Maciek - Za dużo nerwowości w grze, parę złych wyborów. Ogólnie przyzwoity mecz.

Miłosz Matysik
5.6

Fox - Dość pewny punkt defensywy. Może nawet pewniejszy niż dotychczasowy MVP tego bloku, Adrian Dieguez. W 2 połowie powstrzymał w spektakularny sposób szarżę Exposito, po której ten wyszedłby sam na sam ze Zlatanem.
FYM - Zaryzykowałbym stwierdzenie, że tego dnia wyglądał lepiej niż jego kolega obok. Był pewny w swoich poczynaniach.
Maciek - Podobnie jak reszta kolegów z obrony za dużo nerwowości w grze. Przy akcjach ofensywnych bez rewelacji.

Adrián Diéguez
5.1

Fox - Zdecydowanie mniej pewny w obronie niż w poprzednich spotkaniach. Do tego zatracił we Wrocławiu (miejmy nadzieję czasowo) zdolnośc do posyłania dokładnych prostopadłych podań. W 1 połowie Jego niecelne zagrania kilka razy powodowały niepokój pod naszą bramką.
FYM - Zaskoczył mnie negatywnie, że w sytuacji, która skończyła się golem na 1:0 ruszył do piłki. Gdyby kierował się do tyłu byłaby lepsza pozycja do zneutralizowania zagrożenia. No cóż, nie ma ideałów.
Maciek - W obronie dobrze. Podania do przodu w tym meczu mu nie wychodziły. Ocenę obniża żółta kartka. Za bardzo dawał się prowokować piłkarzom Śląska.

6.9 [MVP]

Fox - Oprócz wzorowo wykonanego karnego "Wdowa" ogólnie imponował spokojem w grze. Zabrakło jednak większego wzięcia odpowiedzialności za grę drużyny (o czym wspominał w jednym z wywiadów) i pchnięcia akcji do przodu. Pomimo to dla mnie był najlepszym zawodnikiem Jagi w niedzielnym spotkaniu.
FYM - Pewna egzekucja rzutu karnego potwierdza, że jest w tej chwili w dobrym miejscu pod względem mentalnym. Oby trwało to jak najdłużej.
Maciek - Ma swój dobry czas. Mecz w jego wykonaniu dobry. Pewnie wykonany rzut karny.

Nené
4.6

Fox - Oj, ne ne ne. Nie chcę oglądać więcej tak grającego Portugalczyka! Dreptał, podawał do najbliższego zawodnika, najczęściej do tyłu. Co było zresztą domeną całego naszego środka pola. W 1 połowie zepsuł najlepszą sytuację do strzelenia bramki waląc w jej środek. Jest też głównym winowajcą utraty gola na 1:0.
FYM - Miał swoją okazję, ale chyba postąpił zbyt pochopnie. Gdyby lepiej przygotował się do uderzenia możliwe, że efekt byłby lepszy, znacznie lepszy.
Maciek - Mimo błędu, który kosztował utratę bramki całkiem dobry występ. Celny, ale za słaby jak na niego strzał na bramkę rywali.

Taras Romanczuk
4.3

Fox - I co z tego, że biegał, starał się rozgrywać, jak nic z tego nie wynikało? Nie tylko moim zdaniem Taras jest w tej chwili głównym "hamulcowym" naszych poczynań ofensywnych. Bardzo słaby mecz Kapitana.
FYM - Trochę szkoda, że nie pozwolił Zlatanowi złapać piłki, bo wówczas nie doszłoby do karnego. Chciał dobrze, ale chęci często doprowadzają do katastrof.
Maciek - Zbyt nerwowy występ. Dał się sprowokować na żółtą kartkę.

4.9

Fox - Zagrał dużo poniżej poziomu do którego nas ostatnio przyzwyczaił. Czasami próbował podłączać się do akcji ofensywnych, ale nic z tego nie wynikało. Słusznie zmieniony po przerwie, co raczej wcześniej się mu nie przytrafiało.
FYM - Mógł zaliczyć niezwykle efektowną asystę, ale niestety zabrakło szczęścia. Ciekawe jak długo potrwa eksperyment z nim jako taką fałszywą "10".
Maciek - Grał zbyt czytelnie i przewidywalnie.

4.3

Fox - Do pewnego momentu szarpał na prawym skrzydle i nawet przytrafił Mu się fajny odbiór na początku spotkania. Z każdą chwilą jednak gasł i dostosowywał się grą do reszty zawodników Jagi... czyli podawał asekuracyjnie do najbliżej stojącego Kolegi. Mało aktywny w defensywie, przez co Sacek miał jeszcze ciężej.
FYM - Koledzy z drużyny częściej wybierali podania do niego niż do bardziej doświadczonego Jose. Efektów jednak znowu jak na lekarstwo. Z tym, że trzeba nadmienić, że to po jego podaniu był faul na Imazie.
Maciek - Słabszy mecz  jego wykonaniu. Dobrze przypilnowany przez rywali. Za dużo strat i złych wyborów.

José Naranjo
3.4 [Flet]

Fox - No sorry Panie Jose. Tydzień temu zapaliło się światełko w tunelu, a w niedzielę okazało się że to pociąg. Totalnie nieprzydatny na boisku. W 1 połowie Koledzy też jakoś dziwnie ignorowali Go i to pomimo, że zazwyczaj na Jego stronie był pierdyliard metrów wolnej przestrzeni. Ale za to jak już się Hiszpan w 2 połowie "rozchodził", to seryjnie "wywalczał" przeciwnikowi rzuty wolne pod naszym polem karnym. Ukoronowaniem był faul(?) na Exposito po jednym z nich i rzut karny. Czyli zaliczył w tej akcji swoisty "dublecik"!
FYM - W pierwszych fragmentach meczu wyglądał dobrze, ale potem zniknął. W ostatnim kwadransie fatalne kilka minut z dwoma zbędnymi faulami i sprokurowanym karnym. To nie był jego dzień.
Maciek - Największy pechowiec tego meczu. Nie potrafił się przebić w akcjach ofensywnych. Po jego interwencji odgwizdany karny dający zwycięstwo rywalom.

Jesús Imaz
5.0

Fox - Starał się, wywalczył rzut karny, ale to wszystko za mało. Oczekiwałem, że po przełamaniu się w meczu z Górnikiem zapakuje też coś we Wrocławiu. A po prawdzie to nie przypominam sobie strzału oddanego przez Jesusa w tym spotkaniu!
FYM - Na plus wywalczenie karnego. I to chyba jedyny plus jaki można postawić przy jego nazwisku.
Maciek - Próbował i strzelać i podawać, ale bez efektu. Po faulu na nim sędzia wskazał na wapno. Za często wdawał się w dyskusje z sędzią... w efekcie zarobiona żółta kartka.

4.0

Fox - Nic nie dał Drużynie. Zepsuł też w końcówce jedną z nielicznych, rokujących sytuacji pod bramką Śląska oddając strzał z nieprzygotowanej pozycji.
FYM - Tyle, że był obecny na boisku, bo drużynie to zbytnio nie pomógł.
Maciek - Występ poprawny, ale nieefektywny. Bez fajerwerków.

5.3

Fox - Po Jego wejściu wreszcie coś zaczęło się dziać w naszej ofensywie! Z pozycji trybun we Wrocłąwiu nasz napastnik prezentował się naprawdę pozytywnie. Silny jak tur, idealnie kontrolujący piłkę, która innych naszych zawodników "parzyła". Nie bał się pojedynków. Fajne podanie do Jesusa, który jednak spalił. Afimico grał zdecydowanie bardziej dla Drużyny niż w meczu z Górnikiem i chwała Mu za to.
FYM - Fajnie się przedzierał przez rywali. To jest jego domena. Byłoby jednak dobrze, żeby przynosiło to efekty, do tego w miarę regularne.
Maciek - Dobra zmiana. Dużo celnych podań. Waleczny.