Porażka ze Śląskiem
Morf  |  3 Września 2023  g. 14:37
W niedzielne południe przyszło się mierzyć Jagiellonii we Wrocławiu na kabanos arenie ze Śląskiem Wrocław. Patrząc na murawę stadionu w Wrocławiu nawet krowy nie miałyby czego „poskubać” wstyd za takie boiska w ekstraklasie. W niedzielne południe obie drużyny powalczyły o ligowe punkty. Niestety to gospodarze okazali się w tej kwestii lepsi.

Pierwsza część meczu była bardzo wyrównana. Mało było w tym jednak efektowności bez dogodnych i klarownych okazji do zdobycia bramki. Kilka ciekawych zagrań krosowych Jagiellonii, ale i kilka irytujących strat które mogły zakończyć się utratą gola. W 40 minucie świetnie do Nene zagrał Imaz, a ten będąc sam na sam z bramkarzem Śląska oddał bardzo silny strzał, ale obroniony strzał w środek bramki. To była jedynie jedna sytuacja, która mogła zmienić wynika tego meczu do końca pierwszej połowy meczu. Tak się nie stało i wynik po 45 minutach nie uległ zmianie.

Niestety tuż po zmianie stron straciliśmy gola. Kolejny błąd przy wyrzucie z autu popełnił Nene, a Exposito nie marnuje takich okazji. Pociągnął lewym skrzydłem i nie dał szans przy strzale Alomerovicowi. W 60 minucie spotkania było już 1:1. W polu karnym kopnięty został Imaz, a karnego na gola bezbłędnie zamienił Wdowik. Kolejne minuty gry to próby obu zespołów do zmiany wyniku. Ale brakowało dokładności. W 79 minucie Exposito został faulowany w polu karnym przez Naranjo. Poszkodowany sam pewnie wykonał jedenastkę i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W ostatnich minutach spotkania Jagiellonia przycisnęła i próbowała zmienić niekorzystny wynik spotkania. Niestety nie udało się. Śląsk wygrał czwarte spotkanie z rzędu, a nam nie udało się pobić ligowego rekordu.

Teraz czas na reprezentację i dwa tygodnie przerwy, a następnie spotykamy się przy Słonecznej również w niedzielę, również o 12.30 w meczu z Radomiakiem Radom.

Śląsk Wrocław 2-1 Jagiellonia Białystok

Erik Expósito 47, 81 (k) - Bartłomiej Wdowik 61 (k)

Śląsk Wrocław: 12. Rafał Leszczyński - 27. Martin Konczkowski, 4. Łukasz Bejger, 5. Aleks Petkow, 19. Patryk Janasik (89, 33. Jehor Macenko) - 24. Piotr Samiec-Talar (76, 18. Karol Borys), 16. Peter Pokorný, 8. Patrick Olsen (68, 28. Michał Rzuchowski), 17. Petr Schwarz, 22. Mateusz Żukowski - 9. Erik Expósito.

Jagiellonia Białystok: 1. Zlatan Alomerović - 16. Michal Sáček (82, 19. Paweł Olszewski), 32. Miłosz Matysik, 17. Adrián Diéguez, 27. Bartłomiej Wdowik - 7. Dominik Marczuk (69, 36. Jakub Lewicki), 6. Taras Romanczuk, 14. Jarosław Kubicki (69, 10. Afimico Pululu), 8. Nené, 28. José Naranjo (83, 77. Wojciech Łaski) - 11. Jesús Imaz.

żółte kartki: Olsen, Żukowski, Expósito, Pokorný - Imaz, Romanczuk, Diéguez, Łaski.
sędziował: Paweł Malec (Łódź)
frekwencja: 19 297