Jagiellonia vs Widzew - Oceny pomeczowe
FYM  |  7 Sierpnia 2023  g. 10:16
Trzech zawodników z taką samą najwyższą notą, ale tytułu MVP się nie dzieli. Po raz drugi w tym sezonie honorujemy Zlatana. To cieszy, że uznanie dla bramkarza nie jest jednoznaczne z tym, że nie miał chwili wytchnienia...

Zlatan Alomerović
7.7 [MVP]

Anglik - Co można napisać o jego postawie? Na 10 spotkań 9 gra bez zarzutu. Tak było tym razem. Dodatkowo super interwencje, które utrzymały nas w meczu pod koniec 1 połowy.
FYM - Przy golu nie miał szans. Zawinili koledzy z pola. Jeszcze przed przerwą dwie znakomite interwencje, które uratowały zespół przed stratą kolejnego gola.
Maciek - Do maksymalnej oceny zabrakło tylko zera z tyłu – przy bramce zasłonięty, fenomenalna interwencja przy strzale i dobitce pod koniec I połowy.

Paweł Olszewski
5.1

Anglik - Kibicuje mu mocno, niech gra bez urazów. W tym meczu poprawny.
FYM - Główny winowajca przy straconej bramce. Jego krycie Pawłowskiego wyglądało absurdalnie. Zostawił mu mnóstwo miejsca. Rywale często nie mieli problemów z minięciem go dryblingiem.
Maciek - Nadal szuka formy, mocno zamieszany przy straconej bramce i jeszcze zółta kartka.

Miłosz Matysik
7.1

Anglik - Nadszedł On. Chłopak, w którego umiejętności zwątpiłem nie raz. Dziś, pewny, spokojny. Obok Adriana może pokazać swoje atuty. Powodzenia.
FYM - Na 65 prób podań celu nie znalazły raptem trzy. Pewny w defensywie. Wygląda, że dobrze gra mu się z Dieguezem. Nie wchodzą w sobie drogę i robią co do nich należy.
Maciek - Kolejny dobry występ Miłosza. Widać, że dobrze układa się mu współpraca z Dieguezem. Pewne interwencje, odważna gra.

Adrián Diéguez
7.7

Anglik - Bez zmian. Stabilny, aż nad to.
FYM - Kolejny występ w którym pokazuje, że jest liderem bloku defensywnego i ważnym elementem drużyny. Oby prezentował się tak dobrze tak często jak to możliwe.
Maciek - Szef naszej obrony pracuje na tytuł Profesora. Kolejny bardzo dobry występ. Pewny punkt naszej obrony.

Bartłomiej Wdowik
7.1

Anglik - Wow. Ta bramka komentuje się sama. Innych słów nie używam. Tym razem.
FYM - Jego przepiękne trafienie z rzutu wolnego dało drużynie wygraną. Chwała mu za to. Przy akcjach ofensywnych notorycznie wręcz schodzi do środka, co z czasem jest dla rywali łatwe do rozszyfrowania.
Maciek - Ocenę podnosi piękna "egzekucja" Widzewa z rzutu wolnego, tak a'la  Nené (aż zmylił operatora tablic stadionowych, który próbował "odebrać" mu gola). Sporo jednak niecelnych podań i złych wyborów.

Dominik Marczuk
5.1 [Flet]

Anglik - To jest zagadka. Niby biega, się stara, a jesteśmy jakby bez skrzydła. Pierwsze koty za płoty, ale od 5 spotkania będę mniej wyrozumiały.
FYM - Niezbyt udany występ. Sporo dośrodkowań, ale efektów z nich praktycznie żadnych.
Maciek - Walczył, szarpał, mniej produktywny niż w poprzednim meczu.

Taras Romanczuk
6.6

Anglik - Wszystko co najlepsze zdarzyło się po jego zejściu. Przypadek? Myślę ,że tak bo Taras pracował sumiennie.
FYM - Bardzo fajnie podłączał się z przodu. Potrafił dobrze znaleźć się w okolicach pola karnego. Po przerwie jakby opadł z sił.
Maciek - Walczył, przecinał, odbierał, także parę ładnych podań do przodu - szczególnie to do Imaza pod koniec I połowy.

Jarosław Kubicki
6.0

Anglik - Jak przychodził, myślałem "zapchaj dziura". Dziś ważny element w rotacji na środku pola. Beznadziejnie głupi faul przy bramce na 0:1 mając 3 kolegów obok siebie.
FYM - Tym razem to on robił za pozorną "10", ale nie wyszło mu to za wybitnie. Jednak lepiej operuje bliżej własnej bramki.
Maciek - Słabszy występ, mógł zablokować strzał Terpiłowskiego do którego miał chyba najbliżej.

Nené
6.7

Anglik - Czy to była nasza oszukana "10"? Dwie dobre piłki do Jesusa może potwierdzają. Nie wiem czy ma swoją zdecydowaną rolę w tym zespole. Nie On jedyny...
FYM - Zaczął jako najbardziej wycofany z trójki środkowych pomocników, ale po stracie gola zaczął grać odważniej. Kilka super podań w jego wykonaniu - to po którym Pululu strzelił ze spalonego czy to, kiedy Imaz miał świetną okazję.
Maciek - Bez gola i bez błysku, średni występ.

Wojciech Łaski
5.3

Anglik - Spodziewałem się lepszego występu. Wojtek ma wsparcie sporej grupy kibiców, ale bez wzięcia większej odpowiedzialności za losy spotkania będzie tylko i wyłącznie Panem W.
FYM - Musi się oswoić z grą na lewym skrzydle. Widać, że jeszcze nie czuje się tam komfortowo. Schodzenie na preferowaną prawą nogę musi mu wychodzić płynniej.
Maciek - Słabszy występ, był dobrze pilnowany przez obrońców łodzian.

Jesús Imaz
6.1

Anglik - Chwalony przez Trenera, ale według mnie gra bez pozycji. Musi mieć kogoś przed sobą, a będzie znaczenie więcej pożytku z niego.
FYM - Miał trzy okazje, ale nie zaliczył nawet jednego uderzenia w światło bramki. Nie można mu zarzucić braku aktywności, ale po nim jednak oczekuje się więcej.
Maciek - Największy pechowiec meczu – miał trzy świetne okazje na bramkę, dwa razy minimalnie się pomylił i jeden niecelny, ale za to piękny strzał w końcówce I połowy. Sytuacje były, niestety nadal bez gola.

Afimico Pululu
7.7

Anglik - Nie było i nie będzie lepiej niosącego się nazwiska po trybunach. Niech tak będzie jak najdłużej.
FYM - Pewnie wykonany karny. To ważne. Szkoda nieuznanego gola, ale ta sytuacja pokazała, że potrafi się odnaleźć w takich okolicznościach.
Maciek - Kolejne bardzo dobre wejście z ławki w jego wykonaniu. Pewnie wykonany karny i ładna, szkoda, że nieuznana bramka.

Jakub Lewicki
5.4

Anglik - Grał zbyt krótko, by móc go ocenić.
FYM - Dosyć anonimowy występ. Prawie nie miał kontaktu z piłką.
Maciek - Wszedł na zmianę, walczył, ale mało efektywnie.

Michal Sáček
6.4

Anglik - Gamechanger. Wprowadził spokój, rozgrywał tak jak wymagała od sytuacja. Brawo.
FYM - To jest fenomen. Niewidzialny człowiek. Dopiero po spojrzeniu w statystyki widać, że był na boisku i nawet dorzucił coś od siebie.
Maciek - Dobra zmiana, parę razy ładnie dogrywał.

José Naranjo
6.6

Anglik - Zrobił karnego. Widać, że chce wziąć na siebie więcej odwagi za losy drużyny. Oby na naszą korzyść.
FYM - Wciąż jeszcze się nie zaaklimatyzował. Widać, że chce, że się stara, ale oprócz wypracowania karnego to zbyt wiele nie zdziałał.
Maciek -
Dobre zawody. Dobrze wrzucał i dogrywał. Po rzucie wolnym "wywalczył" rzut karny.