Cescom Komputery
Nie masz jeszcze konta? [Zarejestruj się]
Strona główna - Jagiellonia.net Galeria zdjęć Jagiellonii Forum kibiców Jagiellonii Białystok Jaga Typer Relacja Live z meczy Jagiellonii Stadion Jagiellonii Białystok Youtube
Jagiellonia - Pogoń 2:3. Wspaniały przegrany mecz!
Dodał: Morf / 24.08.2013 / 15:45 / komentarzy: 15
Dziś było wszystko. Otwarcie nowych trybun, piękna oprawa, jeszcze wspanialszy żywiołowy doping. Do tego świetny mecz i tylko wynik trochę zamazuje obraz dnia. Dzisiejsze spotkanie z Pogonią Szczeni przegrane 2:3 na długo pozostanie w naszej pamięci.

Było to wszystko co jest kwintesencją meczu piłkarskiego. Emocje, bramki, zwroty akcji i trybuny żyjące tym co się dzieje na boisku oraz wzajemnie dopingujący się do głośnych okrzyków kibice. Dla takich chwil warto żyć, czekać i potem przeżywać.
W kwestii sportowej. Jagiellonia zagrała dobre spotkanie, ale nie ustrzegła się błędów, które z zimną krwią wykorzystali Japończycy grający w barwach Pogoni. Już w ósmej minucie meczu gapiostwo naszej linii obronnej wykorzystał Murayama, wbiegł w pole karne i spokojnie wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Jagiellonia mogła bardzo szybko wyrównać. Kapitalna kontra Jagiellonii powinna zakończyć się bramką. W 20 minucie meczu Kupisz przejął piłkę i zagrał do Quintany. Ten minął kilku zawodników Pogoni i zamiast strzelać po długim słupku próbował lobować Janukiewicza, niestety niecelnie. To powinien być gol. W niepowtarzalny sposób schrzaniona kontra 3 na 2 Gajosa zakończyła się szybkim rozegraniem piłki przez gości do Akahoshiego. Ten z dziecinną łatwością minął na szesnastce Alexisa i pokonał ze stoickim spokojem Słowika. Zrobiło się nieciekawie. Po zmianie stron na boisku za ciągle będącego już od ponad roku bez formy Norambuenę na boisku zameldował się Balaj. W chwilę później padła bramka dla Jagi. Popkchadze pociągnął lewym skrzydłem, dośrodkował w pole karne a tam piłkę w siatce strzałem samobójczym umieścił Koj, który pojawił się w pierwszej połowie na boisku za kontuzjowanego Hernaniego. Dwadzieścia minut później mieliśmy już remis. Quintana wbiegł w pole karne Pogoni na pełnej szybkości i zewnętrzną częścią stopy fantastyczną podcinką przerzucił piłkę nad interweniującym Janukiewiczem umieszczając piłkę w samym okienku długiego rogu bramki Pogoni! Kiedy wydawało się że to Jagiellonia jest bliższa zwycięstwa i raz za razem atakowała bramkę rywali, to goście strzelili gola. Po kontrze Pogoni i dośrodkowaniu Tchamiego przerywając tor lotu piłki wpakował ją do własnej bramki Pazdan. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się porażką Jagiellonii na własnym obiekcie.
Mecz był szybki, miał dramatyczne momenty i wszystko inne co jest solą piłki nożnej. Byle było więcej takich widowisk w naszej lidze i oby takie mecze w wykonaniu Jagiellonii jak ten dzisiejszy kończyły się w przyszłości jej wygraną.
Oddzielny akapit poświęcę temu co się działo poza boiskiem.
Po pierwsze należy pochwalić służby porządkowe i stewardów, którzy posiadali wiedzę merytoryczną i z uśmiechem pokazywali co jest gdzie i jak można dostać się na sektor. Po drugie na bramkach nie było żadnych problemów i mimo ograniczonej ilości kołowrotów przejście przez nie przebiegało szybko i sprawnie. Jedno zdjęcie w naszej galerii, zrobione kilka minut przed rozpoczęciem meczu obrazuje, że nie było żadnych problemów ze znalezieniem się na trybunach. Z kolei to, co się dzisiaj działo na Ultrze było świetnym widowiskiem. Po pierwsze bardzo ładna, prosta, a jednocześnie bardzo dokładna i dosadna oprawa, która pokazała możliwości i kunszt ultrasów, a po drugie pokazała, że ludzie umieją z powodzeniem współtworzyć dość skomplikowaną kartoniadę. Do tego świetny doping którego moc potęgowała obecność dachu. Dzisiaj bycie na Ultrze ludziom tam obecnym przyprawiało ciarki po plecach. Widok tylu szali, takiego młyna – BUDUJĄCE. Dzięki za współtworzenie wspaniałego widowiska. Idzie ku lepszemu, dzięki Wam – obecnym dzisiaj przy Słonecznej!

Jagiellonia - Pogoń - 2:3 (0:2)